Суспільство

У Кропивницькому визначились з почесним громадянином міста-2020

 Автор: Ірина Маслюкова. 4281

Комісія з питань почесних звань та нагород визначилася із кандидатурою «Почесного громадянина міста Кропивницького-2020».

 krop

Як повідомили на сайті міськради, на звання претендують шестеро кандидатів.

З ініціативою присвоїти посмертно звання «Почесний громадянин міста Кропивницького» Ганні Дмитрян виступили представниці Кропивницького відділення Асоціації жінок України «Дія». Цю кандидатуру підтримали в управлінні охорони здоров’я міськради. Ганна Дмитрян відома у Єлисаветграді меценатка, ініціаторка будівництва лікарні Товариства Червоного Христа, зараз - міська лікарня № 2 імені Святої Анни.

За інформацією голови Кропивницької «Дії» Юлії Шкурупій та історика Юрія Митрофаненка, Ганні Дмитрян свого часу було присвоєно звання Почесного громадянина Єлисаветграда, але більшовики, захопивши владу у місті, скасували це рішення.

Міського голову 1990 – 1998 років Василя Мухіна на присвоєння звання номінувала міська громадська організація ветеранів України. Кандидатуру першого міського голови в добу незалежності України підтримали також Почесні громадяни міста Анатолій Коротков, Володимир Курбатов, Віктор Мягкий, Олександр Саінсус та Михайло Черновол.

Колектив Кіровоградської обласної лікарні виступив з клопотанням про присвоєння звання Станіславу Сидоренку - заступнику головного лікаря з хірургічної допомоги, лікарю хірургічного відділення закладу. Його підтримала громадська організація «Майстерня активних людей».

Найбільшу підтримку на отримання почесного звання у 2020 році отримав відомий громадський та державний діяч, голова Кіровоградської обласної ради у 1990-1991, 1992, 1994-1999, 2006- 2010 роках Микола Сухомлин.

З ініціативою висунення його кандидатури виступила Рада старійшин при голові Кіровоградської обласної державної адміністрації, а підтримали таке рішення Регіональний центр підвищення кваліфікації Кіровоградської області, Центральноукраїнський національний технічний університет, Кіровоградська обласна організація Спілки жінок України, громадська організація «Кіровоградська обласна рада сільськогосподарських підприємств», акціонерне товариство «Кіровоградське рудоуправління», товариством з обмеженою відповідальністю «Прогрес», товариством з обмеженою відповідальністю «ПАК 3», Заслужений журналіст України Валерій М’ятович, Почесний громадянин міста Олександрії В.Саєнко.

Про присвоєння звання художньому керівнику академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» народній артистці України Антоніні Червінській клопоче Кіровоградська обласна філармонія. Цю кандидатуру підтримали Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради», Кіровоградський обласний центр народної творчості, управління культури і туризму.

А громадська організація «Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького» ініціювала висунення кандидатури відомої меценатки, генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю «Друкмаш-Центр» Людмили Шубіної. На її підтримку виступили також члени громадської організації «Росток надії», громадської спілки «Рада учасників бойових дій, інвалідів війни, членів сімей загиблих та волонтерів «Патріот» та департамент з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій.

За результатами обговорення та розгляду документів, члени комісії переважною більшістю голосів вирішили рекомендувати присвоїти звання «Почесний громадянин міста Кропивницького» у 2020 році за вагомий особистий внесок у соціально – економічний та культурно – освітній розвиток міста, багаторічну сумлінну працю на благо територіальної громади, активну громадську діяльність та життєву позицію Миколі Сухомлину.

img 1

Остаточне рішення про присвоєння звання приймуть на сесії.

Одночасно, комісія звернулася до юридичного управління щоб повернути Ганні Дмитрян звання «Почесний громадянин Єлисаветграда».

 

Поширюйте

Коментуйте