Суспільство

Як навчатимуться з 1 вересня: рекомендації МОЗ

. 4279

З 1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна буде не використовувати. Педагоги зможуть проводити уроки на відкритому повітрі.

 ZNO

Як повідомили на сайті Міністерства освіти і науки, відповідні рекомендації для дитсадків, шкіл, профтехів і вишів затвердив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Маски на заняттях - необов’язково

Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують людей з інвалідністю.

На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу обов’язково має бути маска.

Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого виявлять симптоми гострих респіраторних захворювань, направлятимуть на огляд до медика.

Персоналу мірятимуть температуру і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,20 С. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не обов’язковий.

Також рекомендують проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. 

На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:

  • місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень,
  • збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери,
  • підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук,
  • плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю,
  • обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту,
  • розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами,
  • провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття,
  • очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Харчування

У період карантину не дозволятимуть «шведський стіл» та самообслуговування.

У закладі має бути графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб.

Працівники харчоблоку працюватимуть у масках і одноразових рукавичках.

Шкільний транспорт

Перевізник має забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,20 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати до початку та в кінці робочої зміни. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння. Вони мають бути в масках.

Нагадаємо, карантин продовжили до 31 серпня.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама