Суспільство

По землю до Зеленського: мешканці села на Кіровоградщині продовжують боротьбу за паї

. 5071

 

Мешканці села Інгуло-Кам’янка, що на Кіровоградщині, планують звертатись до Президента України Володимира Зеленського, сподіваючись, що він допоможе вирішити їх проблему із виділенням земельних паїв.

zemlnidilanku

Про це повідомив «Гречку» Олександр Борщов, один із тих, то очікує на гарантовану законом земельну ділянку і не може її отримати.

Нагадаємо, 130 мешканців Інгуло-Кам’янки активно боряться за своє право на земельні ділянки близько пів року. Селянам кажуть – землі у села немає, всі землі запасу і резерву - в оренді. 30 травня люди влаштували протест під стінами Кіровоградської ОДА. 

Олександр Борщов переконаний, незаконним шляхом захопили землю комунальної власності і використовують під посіви, тому для селян паїв і немає.

Тому в червні чоловік написав заяву в Держгеокадастр, а минулого тижня до села приїхав Віталій Іщенко, начальник відділу контролю з використання та охорони земель району, із землеміром. Він мав би встановити є чи немає порушення.

Олександр стверджує, спершу його навіть не позвали на процедуру перевірки, хоча він і був заявником. Шукати посадовця, який виїхав на проведення замірів із сільською головою, довелось самим їздячи по полях.

Обміри таки провели і результати перевірки селянам повідомлять згодом.
У свою чергу сільська голова Віта Липкан у коментарі журналістам «Суспільне: Кропивницький» , що у селі є близько 6 гектарів землі, придатних під особисте селянське господарство, а також закинуті городи, які пропонують людям.

«У межах населеного пункту десь шість гектар. І за межами – 398 гектар пасовища. Але ці пасовища не всі придатні для використання, щоб їх перевести в землі особистого селянського господарства. Дуже багато терників, дуже багато каміння», - каже сільська голова і додає, що виділяти їх почнуть після інвентаризації.

Загалом, інвентаризацію в селі мали провести вже давно. Таке рішення прийняли депутати сільради ще в лютому, але й досі роботи не провели. Селяни впевнені, усе тому, що сільська голова затягує процес спеціально, адже вже восени село ввійде до складу Новгродківської ОТГ, яка і розпоряджатиметься землею.
Люди кажуть, писатимуть звернення і готові їхати до Володимира Зеленського, бо ж переконані, що правда на їх боці.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама