Суспільство

Що буде з райдержадміністраціями Кіровоградщини: ОДА має подати пропозиції

. 3670

 

До 7 серпня обласні державні адміністрації, зокрема Кіровоградська мають надати пропозиції з утворення, ліквідації та реорганізації районних державних адміністрацій, їхніх структурних підрозділів, чисельності працівників, а також розрахунки на їх утримання.

 reforms

Про це повідомляє “Децентралізація” з посиланням на заступника міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Це необхідно зробити у зв’язку з рішенням Верховної Ради про формування нових районів в країні. Нагадаємо, в Кіровоградській області із 21 району стало 4.

– Очікуємо, що восени Верховна Рада прийме Проєкт Закону №3651, який дасть Уряду можливість прийняти рішення про реорганізацію районних адміністрацій. Крім того, плануємо у вересні внести до парламенту законопроєкт про місцеві державні адміністрації, який впорядкує та розмежує функції обласних і районних держадміністрацій. Отже, вже зараз спільно з ОДА маємо підготувати усі пакетні рішення, які будуть потрібні для виконання згаданих законів, – сказав В’ячеслав Негода.

Він також зазначив, що цього року реформа територіальної організації влади відбуватиметься в рамках чинної Конституції, отже великих змін у статусі та повноваженнях місцевих державних адміністрацій поки не буде.

РДА і надалі виконуватимуть делеговані повноваження районних рад, якщо ті будуть створені у нових районах.

– Чи будуть районні ради, залежить від рішення ЦВК. І вже за декілька днів ми дізнаємося, чи призначить Комісія перші вибори районних рад у новому районному поділі. Якщо це станеться, орієнтуємося, що реорганізувати РДА треба до грудня поточного року. Бо новообрані наприкінці жовтня районні ради у нових районах в листопаді проведуть перші сесії, а вже в грудні потрібно буде затверджувати районні бюджети, розв'язувати інші питання. Отже, до того моменту мають бути створені районні державні адміністрації, – пояснив В’ячеслав Негода.

Якщо не будуть оголошені вибори у районні ради нових районів, тоді ці строки, за словами заступника міністра, не такі критичні.

– Але і затягувати з реорганізацією РДА не потрібно, бо невизначеність демотивує працівників адміністрацій і точно не допомагає створити ефективну владу на місцях, – вважає заступник міністра.

Він також повідомив, що пропонується розділити функції РДА нових районів на три основних блоки:

  • Координаційний – координація діяльності усіх територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ), що працюють на території району. Передбачається, що роль районних державних адміністрацій у розвитку територій посилиться, бо повноваження територіальних підрозділів ЦОВВ з наступного року поширюватимуться на територію, що співпадатиме з територією району.
  • Забезпечення законності. РДА допомагатимуть, особливо новоутвореним громадам, на стадії формування їх органів, реєстрації, ресурсного забезпечення, а також надаватимуть консультації, щоб органи місцевого самоврядування не припускалися помилок, не порушувати свідомо чи несвідомо законодавство при прийнятті рішень.
  • Виконання делегованих повноважень районних рад.
  • І ще один окремий блок РДА – секретаріат (апарат), який має забезпечувати функціонування РДА.

Щодо структури кожної РДА у нових районах, то передбачається, що вона має бути типовою, а от чисельність працівників – різною. Це буде залежати від навантаження на адміністрацію – від кількості жителів, кількості громад району, безпекової ситуації тощо.

– Спільно маємо зробити так, щоб район став не декоративним, не просто формальним, а дієвим рівнем організації влади на місцях, який виконує велику кількість конкретних завдань, покладених на виконавчу владу, де працюють висококваліфіковані і високооплачувані фахівці, здатні приймати рішення, застосовувати сучасні підходи для розвитку територій, надавати якісні послуги бізнесу і громадам, – резюмував В’ячеслав Негода.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама