Суспільство

У Кропивницькому розказали про скошування трави й мавританські газони

. 4774

 

У міській раді відповіли на петицію кропивничанки про безглузде скошування трави в Кропивницькому й розповіли про правила скошування трави та мавританський газон.

 trava

Зокрема кропивничанка пропонувала, аби в місті не було масштабного скошування трави з корисним різнотрав'ям.

Петиція кропивничанки не набрала необхідну кількість голосів для розгляду.

Натомість у міськраді розповіли, що правила благоустрою території міста передбачають, що підприємства, установи й організації на власних та закріплених територіях повинні стежити за збереженням зелених насаджень, а також регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву заввишки більше 10 см, видаляти сухостійні дерева та чагарники, сухе та пошкоджене гілля, а також виявляти та знищувати на території амброзію полинолисту, інші карантинні рослини.

Важливість скошування трави у скверах, парках, на прибудинкових територіях – не лише для естетики території, а й захист газонного покриття від бур’янів та запобігання поширенню шкідників, зокрема кліщів.
А ще в міськраді розповіли про мавританські газони – газони з високим різнотрав’яним покривом, що влаштовуються із суміші деяких видів багаторічних та однорічних злаків з квітковими рослинами. Скошування мавританського газону здійснюється всього 2-3 рази на сезон.

– Влаштування мавританських газонів є затратним та трудомістким – такий газон потребує постійного поливу, підсіву насіння злакових культур, ручного видалення бур’янів, зокрема амброзії, що швидко витісняє злаки зі складу травостою; він є більш вразливим до шкідників та хвороб і може бути осередком розмноження кліщів, що небезпечно для людей та тварин. Декоративні квіткові та злакові рослини з мавританського газону можуть стати джерелом пилку, що може викликати алергічні реакції; такі газони є непрактичними для прогулянок з дітьми, – йдеться у повідомленні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама