Суспільство

Тендер Кіровоградського обласного онкоцентру розіграли медфірми, пов’язані з замовником

 Автор: Валерія Жовтун. 3784

 

Конкурс на надання онкоцентру Кіровоградщини послуг комп’ютерної томографії виграло «МРТ Еліт». Співзасновниця цієї компанії є співзасновницею іншого учасника торгів, який виконував роль статиста, не знижуючи заявлену ставку. Телефонний номер цієї співзасновниці збігаєтися з контактним номером фірми «Клініка Медіна», власниця й директорка якого — дружина головлікаря онкологічного центру.

tender

Про це повідомляє “Слідство. Інфо”.

На початку червня комунальне підприємство «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради» оголосив чотирилотову закупівлю послуг діагностичної візуалізації очікуваною загальною вартістю 3,97 млн грн. Відповідного власного обладнання для проведення магнітно-резонансної томографії (МРТ) та комп’ютерної томографії (КТ) лікарня наразі не має.

Успішно завершити торги та підписати контракти вдалось лише по двох лотах – послуги КТ із контрастом та без нього. Для участі в інших двох аукціонах, що стосувались надання послуг проведення МРТ, свої пропозиції подав лише один учасник, тож провести їх змоги не було.

До переліку підприємств, що були готові виконувати комп’ютерну томографію на замовлення онкоцентру долучились ТОВ «МДЦ Експерт-Кіровоград», ТОВ «Український центр томотерапії» та ТОВ «МРТ Еліт». І якщо останні два товариства досить активно торгувались, то «МДЦ Експерт-Кіровоград», по факту, виконав роль статиста: на обох аукціонах початкову ставку він не знижував.

У підсумку одне замовлення, а саме надання послуг комп’ютерної томографії з контрастом, дісталось ТОВ «МРТ Еліт». Сума контракту, який було підписано 7 липня, склала 1,65 млн грн.

У порівнянні з початковою ціною вдалося зекономити майже 1,2 млн грн. Однак є в тендері й підозрілі моменти. Зокрема, одним зі співзасновників переможця торгів ТОВ «МРТ Еліт» та учасника-статиста ТОВ «МДЦ Експерт-Кіровоград», є одна людина — жителька Кропивницького Ніна Коваленко.

Подібна пов’язаність учасників вказує на наявність антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Вартий уваги і факт, що сама Ніна Коваленко, окрім частки у двох фірмах, зареєстрована також як ФОП, що спеціалізується на роздрібній торгівлі через мережу Інтернет. Вказаний підприємицею при реєстрації номер телефону — +38(066)9329802 — збігається з контактом іще однієї фірми медичного спрямування, ПП «Клініка Медіна». Єдиною власницею, а заодно й керівницею підприємства, є Наталія Яриніч-Бучинська, дружина головного лікаря «Обласного клінічного онкоцентру Кіровоградської обласної ради» Костянтина Яриніча. Того медзакладу, який і закуповував послуги діагностичної візуалізації.

Ексдепутат Верховної Ради Костянтин Яриніч був одним із претендентів на посаду голови Національної служби здоров’я України.

Власниками ТОВ «МРТ Еліт», окрім уже згаданої Ніни Коваленко, є вінничанин Вячеслав Повх, який також працює в кропивницькій приватній клініці «Ацинус» та є співвласником півдесятка фірм медичного спрямування, а також Наталія Кузнецова. Остання окрім медичного бізнесу зареєструвала дві фірми, що надають послуги теле- та інтернет-провайдерів

Під час реєстрації ТОВ «МРТ Еліт» Ніна Коваленко вказала одразу дві адреси, одна з яких — ідентична тій, яку вказують в держреєстрі підприємці Ігор Коваленко та Віктор Лисенко, власники ТОВок, що спеціалізуються на поліграфії — «Перспектива-СТ», «КОД» і «КОД-Експрес». До початку 2018 року Ігор Коваленко також входив до складу засновників ТОВ «ЯМТ» частка в якому свого часу належала Костянтину Яринічу та Наталії Яриніч-Бучинській.

 

Поширюйте

Коментуйте