Суспільство

Міська рада Кропивницького візьме 70 мільйонів гривень кредиту

. 4399

Міська рада Кропивницького візьме в кредит 70 мільйонів гривень на термін до 5 років.

500grn

Гроші місто бере у держбанку під 12% річних для фінансування інвестиційних проєктів, які здійснюються у 2020 році. Таке рішення прийняли, бо через карантин бюджет недоотримав грошей.

Таке рішення сьогодні, 18 серпня, прийняли депутати міськради. 

Відпочатку кредит планували брати в «Укргазбанку», але згодом кращу пропозицію зробив «Укрексімбанк».
Кредит плаваючий і те, скільки грошей заплатить місто гасячи кредит залежить від того як довго віддаватимуть його, оскільки є можливість дострокового погашення.

Загалом навантаження до бюджету складає 2,7 відсотки.

«Це незначне фінансове навантаження до бюджету міста в режимі овердрафт», - каже міський голова Андрій Райкович.

Ще перед сесією до міського голови звернувся Артем Стрижаков, який закликав не брати кредит, адже вважає відсоток великий, а є міста, які взяли аналогічні під менші відсотки.

Інформацію спростувала Любов Бочкова, начальниця управління фінансів міськради.

«Низький процент – 7-8% це залучення коштів під випуск облігацій. Це не те, що ми зараз розглядаємо. Там більш складна процедура», - каже Бочкова.

Окрім того кредитну позику міста має затвердити Мінфін, перевіривши всі документи.

Секретар міськради Андрій Табалов у свою чергу заявив:

«Саме ця кредитна лінія досить вигідна. Її можна брати і гасити, коли потрібно. Стосовно більш низьких відсотків це або якісь цільові програми, або валюта. А ми беремо в гривні, тому немає валютного ризику. Щоб оцінити ризиковано це чи ні, скажу, що міськрада неакредитована. Тобто у нас немає такої кількості кредитів, щоб мати ризик не погасити. Більше скажу, щоб місто постійно брало кредити, випускати облігації, треба мати кредитний рейтинг. А для цього треба брати кредити і вчасно їх віддавати», - сказав Табалов, який має економічну освіту.

Міністерство фінансів свого висновку не дало, тому, прийняте сьогодні рішення вступить в силу лише коли його затвердять.

Далі ці гроші окремими рішеннями міськради будуть розподіляти. Основне фінансове призначення - підтримка «Теплоенергетика» до початку опалювального сезону: мова йде про плату за розподіл газу і борги за газ. Далі гроші планують витратити на обладнання для центру легеневої терапії міської лікарні і перший лізинговий платіж для КП «Електротранс» на тролейбуси комбінованого типу.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама