Суспільство

Державне кредитування дозволить реалізувати важливі для громади проєкти – Андрій Райкович

. 2439

 

З огляду на передвиборчі спекуляції про кредитні кошти, які міська рада Кропивницького планує залучити для фінансування інвестиційних проєктів в умовах карантину та недоотримання через такі умови доходів міського бюджету, міський голова Кропивницького Андрій Райкович роз’яснив механізм і мету кредитування.

 

28148 1200x800 2

«Перше: на що підуть кошти кредитної лінії? Відповідь: на придбання медичного обладнання для лікувального корпусу інтенсивної легеневої терапії в лікарні на Валах, на здійснення першого лізингового платежу на придбання нових тролейбусів з автономним ходом та на фінансову підтримку КП «Теплоенергетик» до початку опалювального сезону, – зазначив Андрій Райкович. – В яку б політику хто не грався, ми маємо не пізніше 20 вересня підписати акт готовності до опалювального сезону, а за умов настання нормативних температур – розпочати його. Наразі тільки за розподіл блакитного палива КП заборгувало «Кіровоградгазу» близько 25 мільйонів гривень. Детальний розподіл кредитних коштів, у разі погодження умов запозичення Мінфіном, буде прийматися на наступному засіданні міської ради. При цьому, кожне фінансове призначення буде розписане детально та прозоро.

Друге: яку суму та на яких умовах плануємо залучити? Відповідь: мова йде про кредитну лінію державного «Укрексімбанку» обсягом 70 мільйонів гривень на строк до п’яти років під 12% річних з можливістю дострокового погашення. Для порівняння: бюджет Кропивницького на 2020 рік складає 2,2 мільярда гривень. Ще раз: усі матеріали реєструються та опрацьовуються в Міністерстві фінансів України, видається відповідний наказ про погодження умов запозичень. Практично всі українські міста беруть участь у цьому процесі. В першому півріччі були погодження залучення кредитів міським радам під 17-18%. Більш низький відсоток – 7-8%, це залучення коштів під випуск облігацій. Там інша, довша процедура. Наразі нами опрацьовується варіант залучення позики під випуск облігацій. Якщо ми отримаємо погодження Мінфіну, то зможемо отримати кредитування під 5% річних для реалізації проєкту модернізації системи теплопостачання міста, який коштує біля пів мільярда гривень.

Третє: як та коли будемо віддавати? Відповідь: йдеться не про цільовий кредит, а про кредитну лінію. Це гнучкий інструмент, можна брати стільки й тоді, скільки й коли потрібно, і гасити, коли потрібно. Сума сплачених відсотків залежатиме від того, коли та в якому обсязі буде погашено запозичене. Ми плануємо погасити кредит раніше повного п’ятирічного строку. За підсумками 9 місяців ми розумітимемо реальний стан бюджетних надходжень, і зможемо чітко прогнозувати. Наразі плануємо максимально розрахуватися вже до кінця цього року, відповідно сума сплачених відсотків буде мінімальною.

Хочу нагадати також, що цьогоріч держава недодала міському бюджету Кропивницького 100 мільйонів дотації – це третина нашого бюджету розвитку. Крім того, боротьба з коронавірусом в першому півріччі коштувала міській скарбниці понад 50 мільйонів. Під час обговорення кредитного питання на вчорашній сесії міськради, було наголошено, що ми взяли високий темп виконання обіцянок перед територіальною громадою, і зараз саме той час, коли варто залучати додаткові ресурси, щоби не збити цей темп».

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама