Суспільство

На Кіровоградщині місцевих депутатів обиратимуть до 49 територіальних громад: як це відбуватиметься

 Автор: Анастасія Дзюбак. 4936


25 жовтня відбудуться перші місцеві вибори у 49 територіальних громадах Кіровоградської області.

5 main

Колаж "Главкому"

 

У 19 громадах області, де кількість виборців становить більше 10 тисяч осіб, вибори відбудуться за системою пропорційного представництва, а у 30 ОТГ, де виборців менше 10 тисяч, – за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах.

ОПОРА проаналізувала вибори в громадах за інформацію Центральної виборчої комісії.

У громадах, де кількість виборців становить більше 10 тисяч осіб, вибори відбудуться за системою пропорційного представництва, а там, де виборців менше 10 тисяч, – за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. Детальні роз’яснення щодо особливостей цієї системи можна у статті «Як користуватися новою пропорційною системою на місцевих виборах?».

Зазначимо, що в громадах, які обиратимуть депутатів за пропорційною системою, самовисування кандидатів не передбачено законом. Відповідно самовисування можливе лише там, де існуватиме мажоритарна виборча система.

У Кропивницькому районі до найбільший громад належать Знам’янська міська рада та Олександрівська селищна рада. В обох громадах обиратимуть депутатів за пропорційними представництвами. А от найбільшими громади, які голосуватимуть на місцевих виборах за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах є Кетрисанівська сільська рада (кількість виборців – 9741), Устинівська селищна рада (кількість виборців – 9394) та Бобринецька міська рада (кількість виборців – 8988).

У Голованівському районі найбільше виборців голосуватиму за депутатів та міського голову Гайворонської міської ради – 19562. На другому місці Благовіщенська міська рада (кількість виборців –17822), а на третьому – Голованівська селищна рада (кількість виборців –12251). У всіх трьох громадах вибори відбуватимуться за системою пропорційного представництва. Найбільші три громади на території району, де голосуватимуть на виборах за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах – це Вільшанська селищна рада (кількість виборців – 9082), Заваллівська селищна рада (кількість виборців – 8133) та Побузька селищна рада (кількість виборців – 6748).

У Новоукраїнському районі три найбільші громади – Новомиргородська, Новоукраїнська та Маловисківська міські ради матимуть вибори за системою пропорційного представництва. А от найбільші громади, де вибори відбудуться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах – це Смолінська селищна рада, Помічнянська міська рада та Рівнянська сільська рада.


В Олександрійському районі за системою пропорційного представництва вибори пройдуть у чотирьох ОТГ. Три найбільших – Олександрійська та Світловодська міська рада, а також Петрівська селищна рада.

До переліку найбільших громад, на яких вибори пройдуть за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах потрапила Приютівська селищна рада (кількість виборців – 9425), Великоандрусівська сільська рада (кількість виборців – 6704) та Попельнастівська сільська рада (кількість виборців – 5875).

Поширюйте

Коментуйте