Суспільство

У Кропивницькому на фортечних валах встановили двометровий тризуб (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 7927

З нагоди Дня Незалежності учасники бойових дій на сході та активні громадяни встановили на фортечних валах малий герб України – тризуб.

trizz1

Як розповів «Гречці» учасник бойових дій Олександр Щербина, таким чином активні громадяни вирішили надати старим імперським символам нового українського змісту.

«Фортеця – це наша історія, і тим, хто «за» і «проти» Єлісаветграда, але щоб не було двояких трактувань і жодних сумнівів, у центрі фортеці ми встановили тризуб, щоб дати зрозуміти всім, що Кропивницький – це Україна і двох думок з цього приводу бути не може», - говорить Олександр.

trizz2

Виготовлення малого гербу України тривало два тижні. Його відлили з високоякісного бетону і пофарбували. Гроші на цей проект зібрали самі ініціатори, загалом він обійшовся в дві з половиною тисячі гривень. Розмір герба  2100х1200 см, важить він 200 кілограмів. Безпосередньо з виготовленням допоміг відомий скульптор Григорій Савченко.

gerb1

«Ми виготовили опалубку, залили бетоном. Пофарбували в білий святковий колір. Я вважаю, що надалі, якщо використовуватимуть символіку фортеці, то нехай всередині буде не «С.Є.» чи «З.Є.», а український тризуб», - сказав учасник бойових дій Олег Кокуленко.

trizz3

Вже за 15 хвилин щойновстановлений тризуб став новою фотозоною для туристів з Києва, які серед іншого відвідали історичний комплекс фортечні вали.

trizz4trizz6

 

Поширюйте

Коментуйте