Суспільство

У Кропивницькому студенти скаржаться, що через зміни в навчанні можуть залишитися без роботи

. 12148

Через коронавірус виші країни змушені змінювати плани навчання студентів, розділивши їх на дві зміни. Світлана Нікітіна, 4-курсниця факультету іноземних мов педагогічного університету імені Винниченка, з-поміж працюючих студентів, тому навчання в другу зміну їй, як і деяким її одногрупникам – не з руки.

 cf76d14f 2232 4975 8d47 3a8cdf574af3

– 3-4-му курсу краще навчатися в першу зміну, тому що 1-2 курс в основному тільки після школи і починають навчатися десь з 20 чисел. А більшість з 3-4 курсів вже працюють: платять за навчання, за проживання, взагалі за життя. А керівництво вишу не розуміє, що нам незручно на другу зміну. Усі хочуть навчатися, але будуть або пропускати, або кидати роботи і бути без грошей. Хоча більшість із нас працює за спеціальністю – викладачі іноземної мови, крім того, в другій половині дня, – каже Світлана Нікітіна.

За її словами, студентів, які хочуть поєднувати і роботу, і навчання 40-50%.

Сьогодні, 31 серпня, шестеро студентів 3-4-го курсів факультету іноземних мов Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка зібралися під дверима деканату, аби вирішитися питання, як поєднувати навчання і роботу.

Декан факультету Олександр Білоус запевнив Світлану, а також інших студентів, хоч плани навчання вже змінювати не будуть, але сприятимуть тому, щоб студенти мали змогу і навчатися, і працювати. Хоча індивідуальних планів навчання в університеті немає, натомість є індивідуальний графік навчання для студентів, які працюють.

Крім того, на факультеті давно практикують навчання у півтори-дві зміни, а в розрізі ситуації з пандемією коронавірусу навчальний процес розвели у дві зміни.

– Студенти, які працюють і навчаються повинні підходити до викладачів, з'ясовувати з ним індивідуально дні навчання, коли можуть приходити, – зазначив декан факультету іноземних мов Олександр Білоус. – Сьогодні будуть проводитися засідання кафедр і я сказав, щоб завідувачі переговорили з викладачами, що до них будуть підходити студенти-старшокурсники, які працюють, щоб вони розв'язували ці питання.

Загалом декан дав гарантії таким студентам, що викладачі йтимуть на зустріч працюючим студентам.

– Якщо будуть якісь проблеми з викладачем, то підходьте до мене і говоріть про це, – зауважив декан.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама