Суспільство

Кіровоградщина: багатоповерхівки, що роками зливали нечистоти в ґрунт під'єднають до централізованої каналізації

. 1540

 

У Гайвороні п’ять багатоповерхівок, які десяток років зливали нечистоти просто в ґрунт згодом під'єднають до централізованої мережі водовідведення з очищенням стічних вод.

 

116430299 3220420558041765 574975469672937658 o

Для цього в Гайвороні вже встановили необхідне обладнання. Як повідомляє консультантка з комунікації Кіровогрaдського регіонального відділення Асоціації міст України Вaлентинa Остaпчук, наприкінці 50-х років минулого століття у Гайвороні збудували мікрорайон двоповерхових багатоквартирних будинків. До 2000-х років мешканці квартир не мали системи водовідведення та водопостачання, користувались найближчими вуличними колодязями і виносили нечистоти у зливні ями. Пізніше за власної ініціативи власники квартир провели внутрішньобудинкову систему водопостачання та спорудили окремі виходи для відходів. Однак усі нечистоти потрапляли в ґрунт і забруднювали водоносні горизонти міста.

Торік для розв'язання проблем запланували спрямувати з міського бюджету частину надходжень екологічно фонду, а саме 180 тисяч. Уже витратили 169 тис. грн.

Нині система водовідведення готова до експлуатації. Кілька десятків мешканців вже звернулись до комунального підприємства «Гайворонський комунальник» та отримали дозволи на приєднання до централізованої мережі водовідведення. Крім того, територію навколо будинків підготували до асфальтування.

– Встановлення системи контролю за підземних та наземних вод на цій ділянці дозволило вирішити і частину екологічних питань регіону. Нині нечистоти через центральний колектор потрапляють до міської каналізаційно-насосної станції. Звідки їх перекачують на очисні споруди і тільки після цього очищені види потрапляє в річку Ташличку, що своєю чергою впадає в Буг, – розповідає міський голова Гайворона Роман Волуйко.

Фото Гайворонської міської ради

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама