Суспільство

У Тишківській ОТГ директорка школи заявила, що її звільнили через майбутні вибори

 Автор: Ірина Маслюкова. 8350

У Тишківській ОТГ директорка школи заявила, що її звільнили через те, що планує балотуватись на пост сільського голови на місцевих виборах. У той же час відділ освіти стверджує, що жінку звільнили законно.

zvilnenya

Тишківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 цього року юридично перестала існувати, бо отримала статус опорної і нову юридичну особу. Одночасно новому закладу обрали нового директора.

Директорка школи №1, яку попередили про звільнення, Наталя Врадій вважає, що її звільнили незаконно, а конкурс на посаду директора опорного закладу провели з порушенням.

До цього вона працювала директоркою школи 17 років. Це вже друга спроба її звільнити. Вважає, це через її плани балотуватись на майбутніх місцевих виборах.

Минулого року мене незаконно звільнили з посади директора, приїхало управління освіти і поновило на посаді. Цього року знову така ситуація. Створюють опорний навчальний заклад з порушеннями. Попереджають про моє вивільнення теж з порушеннями. Звільнити з 1 вересня мене не змогли. Принесли повідомлення, що мене буде вивільнено, але з 2 листопада. Ще два місяці я буду числитись на роботі директора школи, якої ніби то й немає. Хоча ніде по документах наша школа як опорна ще не визначена. Числиться як загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, – каже пані Наталя, – Хочуть мене зняти з роботи, тут замішані наші місцеві олігархи, які хочуть мене звільнити. Причина для мого звільнення, бо я завжди турбуюсь, де діваються гроші з сільської ради та відділу освіти.

За її словами, цього року конкурс пройшов з порушеннями. Спочатку треба було визначити школу опорною, а потім проводити конкурс.

Відеофіксація не велась. Конкурсна комісія була підібрана так, щоб можна було мене звільнити. Тобто у комісії повинно було бути більше працівників школи та батьків, а там переважно були депутати, підприємець,– каже директорка.

Вона звернулась у профспілку Добровеличківського району. Планує подавати в суд.

– Конфлікт виник, бо я збираюсь подавати на голову сільської ради нашої ОТГ. Люди мене підтримують. Хочуть змінювати тут цей хаос та незаконні дії. Наші підприємці про це дізнались, тому виникають непорозуміння. Це робиться для того, щоб мене знищити і люди мене не підтримали. Хочуть показати людям, що я недостойна кандидатура на посаду голови ОТГ, – розповіла Наталя Врадій.

Виконуюча обов’язки начальника відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму виконавчого комітету Тишківської сільської ради Оксана Поліщук розповіла, що опорний заклад вже створили, а звільнення та конкурс на посаду директора проводились законно.

Я вважаю, що все проводиться законно, всі відповідні документи є. Опорний заклад створений, вона (Наталя-авт) ще не звільнена, а лише попереджена про звільнення. Закладу – загальноосвітня школа №1 не існує вже. У нас в базі інша назва цього закладу, – каже Оксана Поліщук. – Тишківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів виграла конкурс, щоб стати опорним закладом. Потім ми проводили конкурс на директора опорного закладу. Також вона (Наталя- авт.) приймала участь, але виграла інша людина. За рішенням конкурсної комісії ця людина призначена згідно положення.

Пані Оксана повідомила, що відеофіксація проведення конкурсу є, проте надати на прохання журналіста її не може.

«Гречка» відправила інформаційний запит, щоб отримати наказ про звільнення директора школи та наказ про створення опорного закладу. Також інформацію про проведення конкурсу на посаду директора. Про членів комісії та відеофіксацію засідання.

 

Поширюйте

Коментуйте