Суспільство

На Кіровоградщині шість громад УПЦ МП перейшли до Православної церкви України

 Автор: Анастасія Дзюбак. 10282

Наразі в Україні близько 600 церковних громад Московського патріархату в перейшли до ПЦУ. І згодом буде наступна хвиля приєднання.

118779745 1988382221292571 8096530894886182 n
Про це під час пресконференції сьогодні, 4 вересня у Кропивницькому розповів Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
– Політичні зміни вплинули на цей процес. Після зміни влади Московський патріархат України почав активно протидіяти, часто за допомогою певних чиновників. Зараз практично по кожному переходу з боку російської православної церкви йдуть судові процеси. У більшості випадків суди справедливо діють, є декілька прецендентів. Ті громади, які прагнуть доєднатись вони мають побоювання,– каже Епіфаній.
У рамках візиту на Кіровоградщину Єпіфаній освятить завтра храм у Новоукраїнському районі.
Єпископ Кропивницький і Голованівськии Марк повідомив, що наразі у Кіровоградській області до Української православної церкви перейшли 6 громад.
- Всі вони у стані дооформлення цих рішень. Тобто рішення прийняті, реєстраційні дії пройшли, але є судові позови і люди захищають своє право вибору. Зокрема, йдеться про село Бірки. Вчора було засідання суду у Києві. Наразі опоненти з російської православної церкви не досягли успіху. У багатьох громадах, які перейшли недокінця оформлене майно. У кожної громади свої виклики і випробування,– каже єпископ Марк.
  

Поширюйте

Коментуйте