Суспільство

У Кропивницькому назвали Почесного громадянина міста-2020

. 3112

 

У 2020 році присвоїли звання “Почесний громадянин Кропивницького” Миколі Сухомлину.

ba49e9e88854f4c64879875b9007099a

За таке рішення сьогодні, 8 вересня, проголосували депутати на сесії міськради.

Нагадаємо, влітку комісія з питань почесних звань та нагород визначилася з кандидатурою «Почесного громадянина міста Кропивницького-2020». Йдеться про відомого громадського та державного діяча, голову Кіровоградської обласної ради у 1990-1991, 1992, 1994-1999, 2006- 2010 роках Миколу Сухомлина. Всього було шість кандидатур на присвоєння звання.

Довідка Державного архіву Кіровоградщини:

Сухомлин Микола Олексійович народився 26 червня 1940 року у місті Кривий Ріг у Дніпропетровській області.

У 1962 році закінчив Криворізький гірничорудний інститут за спеціальністю розробка родовищ корисних копалин, отримав кваліфікацію "гірничий інженер". Працював гірничим майстром гранітного кар’єру, начальником дільниці, головним інженером, а потім директором Кіровоградського кар’єроуправління.

1974-1976 рр. – перебував на партійній роботі у місті Кіровоград: з лютого по жовтень 1974 року був головою виконкому Кіровської районної ради депутатів трудящих Кіровограда, з жовтня 1974 року по вересень 1976 року був 1-м секретарем Кіровського РК КПУ м.Кіровограда.

Навчався в Московській Академії суспільних наук при Центральному Комітеті Комуністичної партії Радянського Союзу (ЦК КПРС). Кандидат економічних наук. Кандидатська дисертація - "Проблеми удосконалення планування економічного та соціального розвитку міст". Після закінчення академії у 1979 році його було обрано головою обласного комітету народного контролю у місті Кіровоград.

З грудня 1981 року – перший заступник голови виконкому обласної ради народних депутатів.

З жовтня 1988 року – перший заступник голови, начальник головного планово-економічного управління облвиконкому.

З квітня 1990 року по лютий 1991 року – голова Кіровоградського обласного виконавчого комітету.

З лютого 1992 року по березень 1992 року – голова обласної Ради народних депутатів і її виконкому.

З 31 березня 1992 року по 26 червня 1994 року – представник Президента України в Кіровоградській області, а після ліквідації інституту представника Президента — з 7 липня 1995 року по 17 вересня 1996 року був головою Кіровоградської обласної державної адміністрації.

З 26 червня 1994 року по 10 грудня 1999 року – голова Кіровоградської обласної ради народних депутатів.

З 1999 року по 2006 рік працював у місті заступником генерального директора АТЗТ "Сонола"; заступником директора ПП "Вісма"; заступником генерального директора ЗАТ "Креатив".

31 березня 2006 року був обраний депутатом Кіровоградської обласної ради п'ятого скликання.

З 28 квітня 2006 року по 17 листопада 2010 року — голова Кіровоградської обласної ради.

Повний кавалер ордена "За заслуги", нагороджений ювілейною медаллю "25 років незалежності України тощо. Нагороджений орденами Святого Володимира І ступеню та Христа Спасителя УПЦ КП.
Академік Академії економічних наук України (2006). Почесний академік Аерокосмічної академії. Державний службовець 1-го рангу (квітень 1994).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама