Суспільство

Посадовцям з Кіровоградщини пропонують підписати кодекс поведінки під час виборів

. 2189

На Кіровоградщині пропонують підписати кодекс поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчих процесів, згідно з міжнародними стандартами. 

 vuboru

Про це повідомила під час пресконференції координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Вже надіслали лист міському голові Кропивницького з пропозицією підписати кодекс.

Ми розуміємо, що в якійсь мірі це може звучати іронічно. З іншого боку, коли підпишуть кодекс, то ми будемо ретельніше відслідковувати посадових осіб, які наприклад, одночасно будуть кандидатами на посаду міського голову або депутата, – каже Зоя Лебідь.

Кодекс містить основні етичні вимоги до поведінки посадових осіб та державних службовців з метою уникнення дій, що можуть класифікуватися як зловживання 5 типами адмінресурсу: кадровим і матеріальним, бюджетним, силовим, регуляторним та медійним. Наприклад, використання службової інформації в політичних цілях; тиск на кандидатів чи представників партій; залучення підлеглих до передвиборчої агітації; використання офіційних заходів, пов'язаних з виконанням службових повноважень для виборчих цілей тощо.

Якщо погодяться підписати кодекс його планують публічно презентувати та підписати.

З текстом кодексу можна ознайомитися за наступним посиланням: https://cutt.ly/AfiqtgG.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама