Суспільство

У Кропивницькому через заняття з кіньми у парку біля храму виник конфлікт

. 6858

У парку Крючкова на Новомиколаївці кропивничанка Оксана Данилова кілька років проводить заняття з кінного спорту. Та в травні їм заборонили там займатись представники громадської організації «Єлисаветрадське православне товариство». «Гречка» розбиралася, чому виник конфлікт.

konyk

Оксана Данилова має вдома четверо коней. У парку займається кінним спортом та безкоштовною реабілітацією атовців та дітей з ДЦП. Вона розповіла, що у травні, через конфлікт з настоятелем Свято-Успенського храму, який знаходиться в парку, їм заборонили там займатись.

– Ми займалися в парку, так як він знаходиться найближче до нашої стайні. Домовилась з батюшкою про те, щоб займатись в парку з дітьми та реабілітацією учасників АТО та дітей з ДЦП. Він дозволив, з урахуванням того, що будемо безкоштовно катати недільну школу і вірян на свята. Через рік стався перший конфлікт і нас попросили піти.

За словами Олени, через деякий час вони відновили заняття у парку. Але у травні 2020 року їм заборонили займатись у парку знову.

– Можливо, була трішки і наша вина. Ми завезли туди шини, щоб тренуватись. Також у травні ми зробили день відкритих дверей, безкоштовно катали людей на конях і поставили коробочку на допомогу притулку для тварин «БІМ». Через декілька днів представниця «Єлисаветрадського православного товариства» сказала, що ми не маємо права тут бути і попросила письмовий дозвіл, якого в нас не було. Вона викликала Спецінспекцію і на мене склали адмінпротокол. З того часу там займатись не можемо.

Олена вважає, що їх вигнали з парку з розпорядження заступника міського голови Олександра Мосіна, адже він – серед засновників ГО «Єлисаветрадське православне товариство».

Олександр Мосін розповів «Гречці», що наразі він не член громадської організації.

Парк створювали для дозвілля родин, а не вигулу коней.

– Я мав відношення до будівництва храму на території парку, його благоустрою, озеленення та огородження. Чи можна вигулювати коней у парку? Як людина, відповідаю, для цього є і діють відповідні правила. У парку, який не передбачений для цього, вигулювати тварин не можна.

Він додав, якщо юридична або фізична особа хоче організовувати заняття з кінного спорту, для цього має бути відповідна територія. Наприклад, орендувати іподром у Кропивницькому або створити спеціальний майданчик з умовами для утримання, вигулу, тренувань тварин.

– Потрібно це робити відповідно до правил. У тому числі правил благоустрою Кропивницького. Якщо ми кажемо про паркові зони, то там заборонено вигулювати коней. Вони можуть звернутись в міськраду, знайти територію, огородити її та створити умови для утримання коней і там надавати послуги.

За його словами, наразі громадська організація «Єлисаветрадське православне товариство» відповідає за територію парку.

– Якщо щось відбудеться на території по техніці безпеки, наприклад, впаде дитина з коня. То відповідати буде той, хто використовує цю земельну ділянку, – каже Олександр Мосін.

Як повідомила Наталія Артеменко, голова громадської організації «Єлисаветрадське православне товариство», ще у вересні 2010-го отримали державний акт на постійне право користування цією земельною ділянкою.

– Там зазначено, що ділянка може використовуватись під будівництво храму і благоустрій парку. Протягом 10 років ми цим і займались. Люди займались з конями і до нас вони не звертались. Вони самовільно визначили для себе це місце, з нами не погоджували. Для створення бар’єрів привезли скати резинові, – розповіла Наталя.

За її словами, підняли це питання, через те, що працівникам храму доводилось прибирати за кіньми. Також почали скаржитись віряни і мами дітей, які граються на майданчику в парку.

– Ми несемо відповідальність за цю ділянку. Є закон про благоустрій, де на нас, як землекористувача, покладені певні обов’язки. Парк – це місце відпочинку і в правилах є заборона щодо вигулу та випасу тварин. Два роки намагались з ними співіснувати і ніколи не чіпали їх, але коли почались скарги – ми не могли не відреагувати.

Ставити під загрозу життя та здоров’я дітей, щоб батьки ображались ми не хочемо.
Ми брали дозвіл, будували храм, організовували товариство, щоб це було місце спокійної душевної атмосфери, а не негативних емоцій.

Якщо є якась організація, яка надасть їм дозвіл саме в парку проводити розважальні заходи за участі коней, то заключимо з ними договір, що ми надаємо цю територію.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама