Суспільство

Виборча благодійність на Кіровоградщині: від дитячих майданчиків до банкоматів на районі (ФОТО)

. 3109

На Кіровоградщині політики традиційно встановлюють дитячі майданчики, організовують свята, роздають канцтовари та навіть вихваляються, що за їхньої ініціативи встановлюють банкомати «ПриватБанку».

4о

Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

У серпні-вересні засновник громадської організації «Довіра та Турбота», партієць ВО «Батьківщина», ймовірний кандидат у депутати Олександр Крившенко проводив низку заходів на мікрорайоні Новомиколаївка у Кропивницькому. Зокрема, під час відкриття спортивного майданчика роздавали солодощі дітям, а також канцтовари в поліетиленових пакетах з червоним серцем (який нагадує партійну символіку «Батьківщини») та підписом «Олександр Крившенко». Політик привітав першокласників школи №29 вручивши такі ж брендовані пакети з канцтоварами та солодощами, а також чашку з таблицею множенням та зі згадуванням імені та прізвища ймовірного кандидата. Спостерігачі ОПОРИ зазначають, що політик проводить зустрічі з виборцями біля дитячих садків, шкіл та дитячих майданчиках мікрорайону. Запрошення на такий захід розсилають через групи батьків у вайбері. Зокрема, захід анонсують як зустріч з громадським активістом Олександром Крившенком та закликають заздалегідь не забирати дітей, бо будуть подарунки. Під час зустрічей також роздавали захисні медичні маски з логотипом партії «Батьківщина».

2о

Депутати міськради Кропивницького від ВО «Батьківщина» Олександр Цертій та Юрій Гребенчук вручили сертифікати на стипендії учням школи № 8, яка знаходиться не на окрузі обранців. На сайті «Трибуни» йдеться, що стипендія започаткували для учнів ліцею-школи №8 у 2017 році в якості додаткового стимулу до навчання.

3о

Натомість на селищі Гірничому біля банкомата встановили розтяжку із зображенням приватного підприємця та написом: «Банкомат встановлено на численні прохання мешканців селища Гірничого за сприяння Олександра Дудіна». Він балотуватиметься у депутати ймовірно від партії «За Майбутнє», оскільки був присутній на партійному з’їзді.

«До «ПриватБанку» дійсно зверталися мешканці селища Гірниче, бо через ремонт у приміщенні супермаркету «Файно Маркет», ми були вимушені прибрати банкомат та термінал. Ми довго шукали місце для їх встановлення, аби воно відповідало вимогам безпеки та логістики. Зазвичай ми звертаємося до підприємців які мають власні приміщення або орендують приміщення у зручних місцях, з пропозиціями про співпрацю. Одночасно хочу наголосити, що «ПриватБанк» надає послуги всім своїм клієнтам, незалежно від їх політичних переконань та завжди знаходиться поза політикою», – зазначила прессекретар Кіровоградської філії «ПриватБанку» Анжела Дзінзюра.

Також у Кропивницькому від імені культурного фонду «Перспектива міста» проводили ХІІ Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль пісні і танцю «Об'єднаймо дітей мистецтвом». Як повідомляла ОПОРА, зареєстрована однойменна політична партія. На святі дітям роздавали друковану продукцію із назвою «Перспектива міста», переможцям вручали грошові призи.

У багатоповерхівках Кропивницького змінюють вхідні двері до багатоповерхівок від імені організації «Перспектива міста». Поруч на дошках оголошень розміщують наклейки із ймовірними ознаками чорного піару. На цих оголошеннях розміщено напис: «А справедливо? Наживатися на міському бюджеті».

6о

Екснардеп, потенційний кандидат на міського голову Кропивницького Олександр Горбунов роздавав сертифікати під час заходу «Кропивницький велодень». Серед анонсованих подарунків: велосипеди від благодійного фонду Олександра Горбунова.

На сторінці голови Долинської РДА, ймовірного кандидата на голову територіальної громади Євгенія Звіздовського в соцмережах регулярно з’являються пости із подякою за проведення концертів, надання фарби для майданчиків та інше.

Долинська РДА надала відповідь, що райдержадміністрація не проводила концертів та не встановлювала дитячих майданчиків. «Долинська районна державна адміністрація не має можливості повідомити, за рахунок яких джерел фінансування здійснено встановлення в селі Згода дитячого майданчика, так як не є розпорядником даної інформації», – йдеться у відповіді на запит.

«Так звана «політична благодійність» поширена як під час виборчого процесу так і до нього. Після офіційного початку виборчого процесу, і реєстрації партій та кандидатів така діяльність з боку зареєстрованих кандидатів буде трактуватися як підкуп виборців. Змінений напередодні виборів Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність, як за отримання виборцем неправомірної вигоди, так і за пропозицію або надання виборцю такої вигоди (стаття 160 Кодексу). Чинне законодавство передбачає відповідальність і за надання виборцям, юридичним особам неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією», – наголоcила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама