Суспільство

Проєкт держбюджету 2021: що чекатиме на Кіровоградщину (ІНФОГРАФІКА)

. 3131

На сайті Верховної Ради опублікували проєкт державного бюджету на 2020 рік. Зокрема там є і заплановані видатки для Кіровоградської області.

 

budzin

Проєкт вже ухвалив Кабмін.

Передбачається, що доходи бюджету в 2021 складуть 1 071 мільярдів гривень. У пояснювальній записці бюджету передбачають, що зростання ВВП у 2021 буде на рівні 4,6 %, а середньорічний курс гривні до долара 29,1 грн/$.

Автори вважають, що хоча інфляційні процеси в цілому залишатимуться контрольованими, через відновлення попиту у 2021 році прогнозується відносне прискорення зростання внутрішніх цін як на споживчому ринку на 7,3 %.

Що отримає Кіровоградська область?

У випадку, якщо бюджет приймуть без змін передбачається, що Кіровоградська область отримає 243 млн 349 тис. грн освітньої субвенції, а також 55 млн 724,7 тис. грн базової дотація від держави.

Видатки на утримання закладів охорони здоров’я та освіти в області передбачені в розмірі 248 млн 910,6 тис. грн.

75 млн 393,2 тис. грн. держава виділить на підтримку окремих медзакладів області.

На будівництва, реконструкції, ремонти і утримання автомобільних доріг держава виділить області – 690 млн 325,6 тис. грн.

Від Кропивницького і 11 ОТГ чекають реверсну дотацію

Кропивницький отримає 455 млн 615,8 тис. грн. освітньої субвенції.

Передбачають, що місто заплатить у держбюджет 89 млн 392,0 тис грн реверсної дотації.
Реверсна дотація – це кошти, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів для вирівнювання податкоспроможності територій.Це своєрідна грошова допомога, яку вилучають у більш успішних громад на користь «бідніших».

Також, отримати дохід з місцевого до держбюджету планують від Соколівської, Ганнівської, Первозванівської, Помічнянської, Добровеличківської, Мар'янівської, Попельнастівської, Петрівської, Знам'янської, Побузької, Суботівської ОТГ.

Нагадаємо, що проєкт бюджету не є остаточним. Він має пройти процедуру затвердження та бути підтриманим парламентом. На базі цього документу плануватимуть місцеві бюджети областей, міст і ОТГ.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама