Суспільство

Стрижаков виступив з відвертою передвиборчою промовою на стадіоні «Зірка» (ФОТО)

. 3574

Артема Стрижакова офіційно висунули кандидатом на посаду міського голови Кропивницького.

 

st12

21 вересня у Кропивницькому відбувся з‘їзд партії «Перспектива міста», яка вирішила брати участь у місцевих виборах 2020 та презентувала свою команду.

st16

Підтримати політсилу на з’їзд прийшли народний артист України, український хореограф, балетмейстер Григорій Чапкіс, доктор філософії, заслужений працівник транспорту України», гендиректор міжнародної авіакомпанії «УРГА» Леонід Шмаєвич, заслужений економіст України, кандидат економічних наук, доцент Галина Кузьменко, настоятель Благовіщенського храму отець Євгеній Назаренко. Серед почесних спікерів –учасників конференції - декан факультету педагогіки та психології ЦДПУ ім. В. Винниченка, кандидат педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Анатолій Рацул, заслужений працівник культури України, доцент кафедри музичного мистецтва і хореографії Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка Василь Босий.

st9

У своїй емоційній промові Артем Стрижаков окреслив основні проблеми, які бачить у місті і пояснив, чому вирішив боротись за крісло міського голови.

«Погодьтесь, приємно чути, що ми перші в Україні. Що футбольний клуб «Зірка», на стадіоні якого ми знаходимось, був першим в Україні. Як і перший професійний театр, як і перший трамвай, перше льотне училище в Україні. Було багато першостей, але, на жаль, вони залишились в історії. А що зараз? Наше місто втратило колишню славу. Ми на останніх місцях у рейтингах серед комфортних і безпечних міст країни. Ми аутсайдери з нових технологій. І, на жаль, ми в перших рядах по країні серед високих тарифів на комуналку. При тому, що останні п’ять років нам постійно кажуть, що все гаразд. Але давайте відверто: якщо все добре, то чому з міста їде молодь? Де нові робочі місця?», – сказав у своїй промові Артем Стрижаков.

st8

Окремою проблемою міста кандидат вважає відсутність нового будівництва і наводить приклад сусідніх Черкас, де за останні п’ять років збудували 25 новобудів.

«На жаль, Кропивницький не цікавий інвесторам. Вони йдуть в інші міста: Запоріжжя, Дніпро, Тернопіль, Львів, Черкаси. У міста, де більш прозорі правила гри», – каже кандидат.

У той же час, вважає кандидат, поки колосальні гроші місто витрачає на великі будівництва, нівелюються інтереси простих жителів міста.

«Чи справедливо, що на Кропивницький перед виборами навішують мільйонні борги і кредити, тим часом як бюджетні гроші розкрадаються? Маленький приклад: з казни списано 100 тисяч гривень на очищення снігу, який цієї зими – не випав. Чому колосальні мільярдні кошти від децентралізації йдуть тільки на одне велике будівництво? Де в цьому всьому простий житель міста, проста людина? Загубилася, пропала, залишилася непоміченою?» - запитує Стрижаков.

«Чому місто, яким ми повинні пишатися, перетворилося на місто, за яке так часто соромно? Мені як містянину соромно за убиті тротуари, за розкрадену набережну, за центральну площу, наче після бомбардування, за закинутий і загиджений центральний сквер, який знаходиться якраз під вікнами мерії. Наше місто відстає на 10-15 років від інших обласних центрів. І мене це до глибини душі обурює», – зазначив він.

Стрижаков каже, балотуючись на виборах п’ять років тому, виголосив програму «5 перспектив міста» про найбільш болючі проблеми міста. Проте, за ці роки, жодну з п’яти проблем остаточно міська влада не вирішила.

«І це відповідь на питання, чому я йду в мери. Бо по великому рахунку нічого не змінилось і з цією владою реально не зміниться», – вважає кандидат.

Каже, він та команда, роками намагався співпрацювати з владою, подавати сучасні проєкти та ідеї, створені за досвідом успішних міст, але їх не втілювали.

«Мерія не лише не реалізовувала їх, але і забороняла нам реалізовувати їх своїми силами. Зізнаюсь, у такі моменти хотілось все кинути. Але я не зміг з двох причин. Перша - тоді, у 2015 мені довірились люди. Мене вибрали мером. А довіра це дуже серйозна річ, і довіру треба виправдовувати не словами, а справами. Друга причина – особиста. Я побував у багатьох містах, як в Україні, так і закордоном. Чистіших, більш розвинених. Але я раз і назавжди закоханий у рідне місто і не залишу його», – каже він. – «Тут живуть мої доньки – Ліза і Настя. Я хочу, щоб вони тут вчились, створювали сім’ї. Я хочу відродити це місто для них і десятків тисяч наших дітей, щоб вони хотіли тут жити і могли пишатися не лише минулим нашого міста, а й тим, яке воно сьогодні і яка в нього перспектива»

st4

Каже, його команда обійшла чи не кожен двір, щоб дізнатись про міські проблеми, а потім вирушила вивчати кращі практики по країні.

«Ми говорили з людьми. Ми об’їздили всю Україну, щоб ввібрати сучасний досвід сучасних міст і привезти його в наше місто. Ми відвідували європейські семінари і конференції, для того щоб навчитись стратегій їх міст. Ми готові і впевнені у своїх силах зробити наше місто таким, у якому хочеться жити. А жити хочеться у місті з теплими будинками, безпечними дорогами і якісними тротуарами, де розвивається своє виробництво і створюються нові бренди, де інвестор будує нові заводи і підприємства, де можна прогулятись по сучасній набережній із чистою річкою, і по красивому скверу в кожному мікрорайоні».
«Хочеться жити в місті, де кожен городянин – значущий. І якщо у нього є проблема, то на неї швидко реагують комунальні служби і вирішують її для людини, а не для галочки».

«Хочеться жити в місті, де є справедливість, де є надії на зміни, де є перспектива. А сьогодні ця перспектива – тільки за нами», - підсумував Артем Стрижаков.

Під час з’їзду-конференції була презентована Стратегія Стрижакова «Місто перспектив для кожного». Про неї на сайті «Гречка» вже незабаром вийде матеріал.

st11

st

st2

st5

st6

st7

st10

st13

st15

 Політична реклама

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама