Суспільство

Депутати звернуться до Президента через критичне недофінансування госпіталю ветеранів

. 2091

Кіровоградський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни з початку старту другого етапу медичної реформи підписав контракт з Національною службою здоров’я України. Зараз госпіталю вкрай не вистачає фінансування.

500grn

Головний лікар госпіталю Геннадій Сябренко повідомив «Гречці», тарифи НСЗУ недостатні для лікування та харчування ветеранів. Загалом госпіталь законтрактував терапевтичне та хірургічне лікування.

Раніше ми фінансувались згідно законодавства та постанові Кабінету міністрів через державну субвенцію. Тепер недофінансування, бо в контрактах НСЗУ непередбачено необхідних коштів для лікування, реабілітації, харчування пацієнтів, – каже головний лікар.

Він звернувся до обласної ради. Депутати сьогодні підтримали на сесії звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради стосовно збереження системи госпіталів, які забезпечують сталу медичну та психологічну допомогу ветеранам.

У 2020 році мінімальна потреба для фінансування госпіталю – 50 мільйонів 945 тисяч гривень. Враховано в державному та обласному бюджеті – 17 млн 396 тис. грн. Це 34,2%. В плановому бюджеті НСЗУ на три квартали 2020 року – 17 млн 778 тис. грн. Це 34,9%. Додаткова потреба – 15 млн 769 тис. грн. Це ще 30,9 %.

На медикаменти не вистачає 5597,1 тис. грн. - 70,8 %. На продукти харчування - 4399,6 тис. грн. - 81,8 %. Додаткова потреба коштів на зарплати на 2020 рік - 8399,3 тис. грн. - 31,0 %.

Проблема у тому, що пакет на лікування однієї хвороби ветерана 4500 гривень. Це гроші на аналізи, обстеження, фізпроцедури, лікування, зарплату лікарям, медсестрам. І харчування. Коли це все відміниться, то на харчування залишається 20-25 гривень в день. Можна на 25 гривень людину прогодувати?

Лікар каже, на їжу однієї людини треба мінімум 55 гривень на добу.

Зараз ветерани ініціювали збір продуктів для годування пацієнтів, щоб збільшити раціон і асортимент. Продукти вже передали з декількох районів.

За словами Геннадія Сябренка, також їм не виділили гроші на протидію COVID-19. Благодійники допомогли госпіталю деззасобами.

У звернені пропонують варіанти вирішення ситуації з недофінансуванням госпіталю:

  1.  Включити госпіталі ветеранів війни до переліку медичних закладів, що не підлягають реорганізації в казенні підприємства та/або комунальні некомерційні підприємства, затвердженого КМУ, при цьому внести зміни до п.2 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я” № 2002-VІІІ від 06.04.2017.
  2.  Дофінансування госпіталів ветеранів війни шляхом надання субвенцій, в тому числі можливо Міністерства охорони здоров’я України за рахунок виключення з програми медичної реформи таких госпіталів.
    Національній службі здоров’я України розробити та впровадити окремий пакет учасника бойових дій (та прирівняної до нього особи).

Поширюйте

Коментуйте


Реклама