Суспільство

"Прозорий офіс" у Кропивницькому перевірили на доступність (ФОТО)

. 3799

Кропивничани на візках сьогодні, 25 вересня, перевірили новий Центр надання адміністративних послуг на доступність для людей з інвалідністю, а також малобільних людей, наприклад, мам чи тат з дитячими візочками.

do1

Перевірку новому “Прозорому офісу” влаштували близько двох десятків членів громадської організації «Серце матері».

Вони протестували найперше доступність будівлі, аби отримати ті самі доступні послуги в ЦНАПі, який відкрили 19 вересня на День міста.

Нагадаємо, ЦНАП надаватиме 364 послуги, наразі деякі з них ще проходять стадію налаштування: від техніки до навчання фахівців. Будівництво тривало понад два роки. Враховували при будівництві і потреби людей з інвалідністю, маломобільних груп населення. А загальна вартість будівництва склала 71 млн 200 тис. грн.

Розпочали з підйому до входу в будівлю. Збоку є підйомник, яким можуть скористатися люди на візках, з дитячими колясками, з вадами опорно-рухового апарату. Піднятися можна самостійно або з допомогою працівників "Прозорого офісу". Проте зараз тут немає кнопки виклику, на це звернула увагу голова громадської організації Людмила Шукрута.

За словами заступника директора департаменту надання адмінпослуг ЦНАПу Андрія Лавруся, сьогодні запросили громадську організацію зокрема для того, аби врахувати пропозиції для поліпшення доступності.

В офісі вже за ці дні були кілька відвідувачів з інвалідністю. 

Серед них і Наталя Макогон. Вона каже, що їй все зручно. Єдине, що варто все-таки зробити кнопку виклику при вході.

do2

do3

Загалом для кропивничан провели екскурсію "Прозорим офісом", аби було зрозуміло, як все працює, які є відділи, як, наприклад, оплатити послуги.

Згідно з законодавством обслуговування людей з інвалідністю відбувається поза чергою.
Перевірили підйомники, якими також можуть самостійно або з допомогою працівників офісу скористатися люди з інвалідністю. Перевірили також можливість проїзду на візку в кабінети.

Активісти мали зауваження до туалету. Там необхідно зробити поручні, гачки для сумок та наліпку про те, що це туалет пристосований для людей з інвалідністю.

За словами пані Шукрути, добре, що в місті нарешті з'явився центр, де можна отримати послуги в одному місці, крім того, так зручно. Вона навіть порівняла прозорий офіс у Вінниці і в Кропивницькому і сказала, що офіс у Кропивницькому кращий.

- За 12 бальною шкалою ставлю 10. Але ви тільки відкрилися, тому обов'язково через пів року перейдемо ще раз і інспектуватимемо по ділу, - зазначила Людмила Шукрута.

Завершили екскурсію на другому поверсі, де наразі є експозиція карантин. Частина підіймалися на ліфті, який загалом вміщує до 13 людей, або двох людей на візках.

Нагадаємо, торік проєкт Доступно.UA перевіряв наскільки центр Кропивницького зручний для людей на візку і не тільки.

do4

do5

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама