Суспільство

У Кропивницькому центр для проблемної молоді може залишитись без приміщення

. 2089

Ком'юніті-центр для молоді «ВІП-бункер» обласного благодійного фонду «Повернення до життя» допомагає підліткам у складних життєвих обставинах, які можуть бути схильні до вживання наркотиків. Але найближчим часом центр може залишитись без приміщення.

 

8KVsNMOch7vjV1PpVHcVLgS1SVfuNgT8

Зараз центр відвідують 54 підлітка з групи ризику.

Як повідомив «Гречці» голова правління ОБФ «Повернення до життя» Олександр Остапов, десять років у Кропивницькому центр працює за рахунок коштів Міністерством закордонних справ Нідерландів. Вони платили за оренду приміщення, де знаходився центр.

У листопаді закінчується проєкт з посольством Нідерландів. Благодійній організації треба буде самостійно платити за оренду 3200 гривень на місяць. У організації таких грошей немає, тому вони звернулись по допомогу до міськради.

За умовами проєкту Нідерланди фінансують обладнання, ремонт, зарплату, заходи на роботу з підлітками і їх батьками. Нам треба, щоб приміщення надала на пільгових умовах міська влада. Підтримувати соціальних працівників ми зможемо з інших проєктів. Але можемо залишитись без центру, куди звертаються батьки, підлітки, ювенальна превенція, – каже Олександр.

За його словами, у Знам’янці, Олександрії та Новоукраїнці вже виділили приміщення для молоді.

Як повідомили «Гречці» у міськраді, передати комунальне майно в користування можуть лише на умовах оренди в порядку, передбаченому Законом України «Про оренду No157-IX. державного та комунального майна» від 03 жовтня 2019 року.

Закон передбачає проведення аукціони. Вони передбачають, що державне та комунального майно отримають в оренду ті, хто запропонує найбільшу плату на відкритих електронних торгах електронній формі.

Окрема процедура стосуватиметься громадських організацій, які хочуть отримати пільгову оренду. Проте як саме має проходити ця процедура поки незрозуміло.

Наразі формуються переліки приміщень, які передаватимуть в оренду. Коли вони з`являться на офіційному вебсайті міськради, громадські організації зможуть отримати приміщення в оренду.

У той же час фонд «Повернення до життя» може втратити своє приміщення вже в листопаді, коли гроші донора на оренду закінчаться.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама