Суспільство

Кіровоградщина: як дівчата святково вдягалися в кінці позаминулого століття (ВІДЕО)

. 1756

Проєкт “Спадок” оприлюднив відеоролик про дівоче святкове вбрання кінця ХІХ-початок XX століття в Кіровоградській області.

5671

У ролику знялася Домініка Данилейко – школярка, донька українських фольклористів та музикантів. Вона показує у що вдягалися дівчата на свята в Олександрійському районі.

Каламайковий пояс – пояс фабричного виробництва з тонкої кольорової вовни червоного, зеленого, синього кольорів. Він міг бути як однотонним, так і різнобарвним у тонкі повздовжні смуги. Оперізуючись поясом дівчата випускали його кінці спереду, жінки з лівого боку або позаду. Старі бабусі каламайкових поясів не носили.

Черевички – жіноче шкіряне взуття на невисокому підборі (“черевики на корках”). Могли бути відкритими або з халявою, що стягувався по нозі шнурівкою або застібалася на ґудзики. Підошви черевиків підбивали дерев’яними кілочками, а підбори – металевими підківками.

Довідка: Відеоролики проєкту “Спадок” (англ. Back to Basics) присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. У частині циклу «Національне святкове вбрання» глядачі побачать, як в XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціального статусу і регіону проживання. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, відтворюватимуть характерний для певного регіону етнічний образ.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама