Суспільство

МОН пропонує відправити школярів на канікули, а студентів на дистанційне навчання

 Автор: Ірина Маслюкова. 2801

У Міністерстві освіти і науки України пропонують встановити осінні канікули в школах з 15 до 30 жовтня, а профтехучилищам та вишам рекомендують з 15 жовтня до 15 листопада перейти на дистанційне навчання.

 

shkola copy copy

Як повідомив у телеграмі ввечері 11 жовтня тимчасовий виконувач обов’язків глави Міністерства освіти та науки Сергій Шкарлет сьогодні, 12 жовтня, підготують та відправлять рекомендаційний лист до всіх закладів загальної середньої освіти (незалежно від кольору карантинної території) щодо встановлення канікул з 15 до 30 жовтня включно. Дитсадки працюватимуть у звичайному режимі з урахуванням усіх рекомендацій МОЗ та Головного державного санітарного лікаря.

За словами заступниці начальника управління освіти Кіровоградської ОДА Лідії Штатної, деякі школи Кіровоградщини готуються піти на канікули через тиждень, з 19 жовтня, можливо з 15 жовтня. Таке рішення можуть прийняти за дві години на засіданні. Наразі ситуацію в області моніторять. Рішення про канікули освітні заклади прийматимуть самостійно.

Відомо також, що деякі заклади, де будуть виборчі дільниці, канікули планують з 23 по 28 жовтня. Загалом наразі в області на дистанційному навчанні шість закладів освіти, а це близько 900 дітей.

Закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти (незалежно від кольору карантинної території) рекомендуватимемо перейти на дистанційну форму навчання на період з 15 жовтня до 15 листопада з обов’язковим виїздом усіх студентів із гуртожитків (при цьому вважаю за необхідне повернути кошти за проживання студентам, які виїхали з гуртожитків з 15 жовтня до 15 листопада 2020 року), – написав Сергій Шкарлет.

Він додав, що разом із Міністром охорони здоров’я Максимом Степановим, пропонуватимуть таку ж пропозицію від МОН та МОЗ на розгляд комісії з ТЕБ та НС з рекомендацією підготувати відповідне розпорядження й ухвалити його на засіданні Уряду вже 13 жовтня.

Вже сьогодні вранці він додав, що ніхто не буде примусово виселяти студентів із гуртожитків: Я обов`язково буду наголошувати щодо цієї позиції на засіданнях комісії ТЕБ та НС і Уряду. Хоча саме гуртожитки сьогодні є одним із місць потенційної небезпеки поширення коронавірусу.

Я розумію, що багато хто з вас вже працює і вам важливо зберегти своє місце роботи. Є серед вас і ті, чия домівка наразі на «червоній» карантинній території, а також є соціально-незахищені категорії студентів.

В офіційному документі МОН буде лише рекомендація щодо від'їзду з гуртожитків.

 

Поширюйте

Коментуйте