Суспільство

У Кропивницькому мешканці багатоповерхівки скаржаться на запахи з магазину

. 12823

У Кропивницькому мешканці багатоповерхівки по вулиці Космонавта Попова скаржаться на магазин «Макетопт», який розташований на першому поверсі будинку. Кажуть, страждають від витяжок з магазину, які розташовані в шести метрах від вікон квартир, а в квартири потрапляють викиди забрудненого повітря.

 

9eba8776 f231 47b2 9309 9304be3f2417

До редакції «Гречки» звернулась Ніна Шкляр, яка живе на третьому поверсі багатоповерхівки по вулиці Космонавта Попова, 26, корпус 1.

23fd46d5 8a04 419b ac5c 009cd523d787

З 8:00 до 22:00 працює магазин, у ньому виготовляють власну продукцію. Жінка розповіла, що через витяжки з пекарні та кухні у магазині, їй важко дихати в квартирі. Каже, у магазині встановили вентиляційну систему, яка задіяна в копчені та смаженні, з порушеннями норм. Також за її словами, вночі через вентиляцію у ванну кімнату потрапляють викиди з забруднюючими речовинами.

Пані Ніна з іншими мешканцями багатоповерхівки зверталась у Кіровоградську обласну державну адміністрацію, до головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, управління державного архітектурно-будівельного контролю, управління торгівлі та побутового обслуговування населення, Спецінспекції, міської ради Кропивницького.

У вересні Держекоінспекція перевірила магазин. Встановили, що з торцевої сторони магазину встановили дві металеві витяжки вентиляції, під’єднанні до витяжних зонтів для відведення запахів під час приготування страв на електроприладах (духовий шкаф, гриль). Для зменшення кількості запахів, витяжки обладнали вугільними фільтрами.

10 вересня обласний лабораторний центр, виміряв повітря у квартирі пані Ніни. За результатами перевірки повітря відповідало вимогам. Вже 28 вересня під час перевірки виміряні концентрації метану в квартирах №72 та 80 викликали насторогу. Так у листі пані Ніні обласний лабораторний центр повідомив, що перебування людей в приміщеннях з наявністю в повітрі метану в незначних концентраціях може призвести до погіршення самопочуття мешканців.

Однак лабцентр загалом не виявив перевищення нормативів для атмосферного повітря.

Сьогодні, 12 жовтня, аби розібратися в ситуації в департаменті екології та природних ресурсів Кіровоградської облдержадміністрації відбулася нарада.

a5b736a8 5c60 4dc2 b2e4 877e2e5f316a

Вимога мешканців – аби не було запаху різної випічки, яка заважає їм.

Серед озвучених варіантів, або загалом магазину припинити випускати випічку, або встановити витяжки магазину вище даху будинку, як це передбачають державні будівельні норми.

Натомість причини появи запаху, за словами представника обласного лабораторного центру Дмитра Орлова, важко визначити.

– Лабораторія обмежена у своїх можливостях. Тобто ми можемо визначити речовини, які є найбільш небезпечними, але весь спектр невідомих речовин ми визначити не можемо, – каже Дмитро Орлов. – Метан, окиси сірки, азоту, чадний газ і вуглекислий газ. Стосовно процесу смаження ми його дослідити не можемо. Адже більшості отрут, на жаль, запахів не викликає.

Крім того, фахівець не відкидає, що деякі люди можуть бути чутливими до запахів, про які кажуть. 

– В принципі ми розглядаємо всі можливості, які задовольняють мешканців будинку, – каже керівник магазину «Маркетопт» ПП «Август-плюс» Андрій Хуторяновий.

За його словами, до мешканців і так прислухалися, поставили додатково вугільні фільтри на витяжки, провели кілька перевірок, зокрема остання перевірка управління торгівлі міськради показала, що взагалі ніяких запахів немає. Однак на руках цього акту від управління керівництво поки немає.

За результатами наради в департаменті екології, ще мають перевірити проєктну документацію на зміну магазину з промислового на продуктовий. Адже попередні роки, за словами мешканців багатоповерхівки, в будинку були магазини, але завжди непродуктові. 

Натомість керівництву магазину також рекомендували розробити план заходів, як вийти з ситуації. Однак керівництво закладу наразі не розуміє, які ще мають бути докази.

– Які можуть бути ще заходи, коли в мене акт екологічної інспекції, у якому зазначено “на момент проведення перевірки джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря виявлено не було". У нас немає таких речовин, які можуть забруднювати повітря, – зазначив Андрій Хуторяновий.

Учасники наради мають зібратися ще раз.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама