Суспільство

Двоє посадовців з Кіровоградщини підписали кодекс поведінки під час виборів

 Автор: Ірина Маслюкова. 2468

У Кіровоградській області Кодекс поведінки посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців підписали міський голова Долинської Віра Тернавська та перший заступник Гайворонської РДА Віталій Орел. 

13.10.2020 KR Pressa

Про це повідомляє Громадянська мережа «ОПОРА».

Нагадаємо, ОПОРА розробила Кодекс поведінки посадовців місцевого самоврядування, оскільки неодноразово фіксувала зловживання службовим становищем під час виборчого процесу.

«Наразі листи направлені всім чинним міським головам міст, головам районних рад та головам районних державних адміністрацій у Кіровоградській області. З нами зв’язувалися деякі посадові особи міськрад, держслужбовці райдержадміністрацій. У результаті підписало двоє посадовців у Кіровоградській області. Ми зафіксували ознаки використання адміністративного ресурсу з боку міського голови Кропивницького Андрія Райковича, секретаря міськради Андрія Табалова. Зокрема, на сайті міської ради розмістили рубрику «Команда Райковича», цей же слоган використовують в рекламі політичної сили «Пропозиція». Міський голова активно проводить звіти-зустрічі із мешканцями Кропивницького, на яких озвучує плани на майбутню каденцію. Секретар міської ради разом з чинним депутатом міської ради Кропивницького Олегом Краснокутським минулого тижня побував на відкритті дитячого майданчика, який був встановлений за бюджетні кошти. Під час зустрічі роздавали повітряні кульки з символікою партії «Наш край». А на сторінці партії «За Майбутнє» у соціальних мережах виставили низку роликів, які стосуються реконструкції приміщень, парку за кошти державного бюджету», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

І додала, що на сторінці політичної партії «Слуга народу» у соціальних мережах також активно поширюють пости про ремонт доріг, інфраструктурних об’єктів у рамках програми Президента «Велике будівництво».

За словами представників ОПОРИ, запобігти зловживати адміністративним ресурсом посадовців мав би Кодекс поведінки. Це документ, який містить основні етичні вимоги до поведінки посадовців та держслужбовців під час виборчого процесу.

«За нашими оцінками адмінресурс є типовим явищем в Україні під час виборів. Згідно з статтею 12 Виборчого Кодексу передбачає рівність умов і всіх кандидатів, тобто всі мають мати рівний доступ не важливо в органах державної влади чи в органах місцевого самоврядування. Використання адміністративного ресурсу – це як правило порушення міжнародних стандартів Зазначимо, що Кодекс містить основні етичні вимоги до поведінки посадових осіб та державних службовців з метою уникнення дій, що можуть бути класифіковані як зловживання 5 типами адмінресурсу: кадровим, матеріальним, бюджетним, силовим, регуляторним та медійним», – зазначив громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Кіровоградській області Євген Гурницький.

Додав, що наразі Кодекс адміністративних правопорушень передбачає від 3400 гривень до 5100 гривень штрафів посадовців, які ймовірно можуть здійснювати такі правопорушення.

ОПОРА розробила форму, через яку всі бажаючі сільські, селищні, міські голови, голови районних, обласних рад та місцевих державних адміністрацій можуть підписати цей документ у режимі онлайн.

Скориставшись такою можливістю, Кодекс підписали міський голова Долинської Віра Тернавська та перший заступник Гайворонської РДА Віталій Орел.

Нагадаємо, що ініціатива ОПОРИ викликана тим, що в українському законодавстві недостатньо врегульовані правила поведінки посадовців під час виборів, а також обмеження щодо використання адміністративних ресурсів. Наприклад, Виборчий кодекс забороняє посадовцям агітувати в робочий час, за умови, що вони не є кандидатами. Відповідальність за порушення цієї норми встановлена у ч.1 ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні України, яка передбачає відповідальність за проведення передвиборної агітації особою, участь якої в агітації заборонена законом, проведення агітації у формах та засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення агітації. Але от питання використання публічних фінансів в інтересах певних кандидатів та партій жодним чином не врегульовані.

Поширюйте

Коментуйте