Суспільство

ЦВК припинила повноваження Добровеличківської селищної ТВК

. 2882

 

15 жовтня Центральна виборча комісія припинила повноваження Добровеличківської селищної ТВК Новоукраїнського району Кіровоградської області.

 

ЦВК зобов’язала Новоукраїнську районну виборчу комісію до 17 жовтня сформувати новий склад Добровеличківської селищної ТВК, повідомляє ОПОРА.

Нагадаємо, у Добровеличківській селищній територіальній виборчій комісії відмовилися реєструвати список партії «Європейська Солідарність». Мотивуючи тим, що в поданні наявні документи не всіх кандидатів у депутати. Представники політсили зазначали, що всі потрібні документи занесли, про що мають довідку ТВК, а документи зникли після їх перегляду довіреними особами від інших політичних сил. Кіровоградський окружний адміністративний суд задоволив позов Кіровоградської обласної партії «Європейська Солідарність» і зобов’язала Добровеличківську ТВК зареєструвати кандидатів від відповідної політичної сили.

«Наразі вже відбулося три судових рішення щодо реєстрації кандидатів у депутати від «Європейської Солідарності». На двох судових засіданнях судді частково задовільнили позов політичної партії і зобов’язували розглянути документи «Європейської Солідарності». Секретар комісії Добровеличківської селищної ТВК у коментарі ОПОРІ зазначила, що члени комісії розглядали документи, але зареєстрували їх 13 жовтня», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Відповідно до частини 3 статті 208 Виборчого кодексу України повноваження усього складу територіальної, дільничної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну, дільничну виборчу комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України, цього Кодексу та законів України, невиконання рішень виборчої комісії вищого рівня.

Згідно з частиною 19 статті 36 Виборчого кодексу України у разі припинення повноважень складу виборчої комісії, в тому числі дострокового, виборча комісія, повноваження якої припинено, зобов’язана передати виборчу та іншу документацію, матеріальні цінності, у тому числі печатки та штампи «Вибув», виборчій комісії, сформованій (затвердженій) у новому складі.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама