Суспільство

Олександр Горбунов: Влада провалила боротьбу з коронавірусом

. 2655

 10 місяців влада мала на те, щоб підготувати медичні заклади області до, прогнозованого ще з весни, осіннього спалаху коронавірусу. Гучні заяви про виділення 66 мільярдів гривень з державного бюджету так і залишились словами для більшості лікарень, які сьогодні змушені приймати хворих на COVID-19. Найгірша ситуація склалася в районних лікарнях, які не визначили як опорні з лікування хворих на коронавірус, розповідає лідер партії «ЗА МАЙБУТНЄ» у Кіровоградській області Олександр Горбунов.

TAB 3171 07.02.2017

Лікарні переповнені

Вже кілька тижнів поспіль до нас звертаються мешканці з області і Кропивницького з проханнями допомогти потрапити на стаціонарне лікування. Люди із запаленням легень різної важкості змушені лікуватися вдома, бо в лікарнях просто немає місць. Більше того, медики скаржаться на те, що немає кому лікувати – велика кількість медичного персоналу хворіє на COVID, ще частина звільняються, бо ризикувати життям, отримуючи мізерну зарплату, мало хто хоче. Кричуща ситуація склалася в лікарнях, які не увішли до списку опорних – з «коронавірусного» бюджету їм дісталося всього по кілька сотень гривень, медики не забезпечені засобами захисту, лікарні фізично не готові приймати і лікувати хворих на COVID. Ускладнює ситуацію і сумнівна якість ПЛР-тестів, які з першого разу не виявляють коронавірус, і людям ставлять діагноз «вірусна пневмонія». Щодня ситуація напружується. Районні лікарні не мають необхідного обладнання для рентгену, не кажучи вже про комп’ютерне діагностування. Хворих на COVID лікують не лише в інфекційних відділеннях, їх вже кладуть у терапію, травматологію та інші непрофільні відділення. А влада, замість того, щоб почати повноцінне забезпечення лікарень, дає негласні вказівки про те, щоб міста й райони готувалися приймати хворих у будь-яких інших вільних приміщеннях. Ситуацію ніхто не контролює і ми можемо опинитися в таких самих умовах, як і Китай та Італія на початку року, коли світ ще не докінця розумів як боротися з коронавірусом.

Захист медиків на першому місці

Ще одна реальна історія… Під час візиту в центральну районну лікарню Олександрівки виявилося, що сюди теж звертаються хворі на COVID-19, оскільки в обласній лікарні вільні місця закінчились. Статусу на лікування таких хворих лікарня не має, як і медики необхідних засобів захисту. Як наслідок, поруч із хворими на коронавірус опиняються інші пацієнти, які можуть підчепити хворобу на додаток до своїх важких захворювань. Водночас на папері відповідні хворі прописані за обласною лікарнею, а отже, ніхто з медиків, які насправді їх лікують, не отримують «коронавірусних» доплат. Медики на сьогодні не мають належного захисту – ні фізичного від вірусу, ні фінансового від ризиків.

Допомагаємо собі самі

Як завжди в тяжкі часи, ми навчилися мобілізовуватися. Волонтери і підприємці продовжують допомагати лірням. Ця українська риса завжди рятувала нас у найкритичніших ситуаціях. Але це в жодному разі не виправдовує бездіяльність влади, яка допускає неконтрольоване поширення коронавірусу. Щоб уникнути тотального управлінського колапсу, партія «ЗА МАЙБУТНЄ» розробила експертний план боротьби з коронавірусом – резолюцію з 21 пункту, яку передадуть уряду та міністру охорони здоров’я.

У документі прописані конкретні рішення для захисту медиків, забезпечення рівних умов лікування для різних категорій населення, лікування вагітних жінок та інших проблем, пов’язаних з пандемією коронавірусу.

Перемагати безвідповідальність

Питання бюджетних надходжень до закладів охорони здоров’я повинні контролюватися і правильно розподілятися, а витрачені на забезпечення медзакладів кошти – підлягати публічному аудиту. Якщо влада не справляється з головним – не забезпечує людям можливості бути здоровими і отримувати якісну медичну допомогу – таку владу треба змінювати. Ще перебуваючи в парламенті, я зі своїми колегами почав працювати над законопроектом, який передбачав обмеження права обиратися у депутати чи на інші виборні посади більше, ніж два рази поспіль. За таких умов, ефективність і продуктивність стане набагато вищою. Людям треба давати можливість подивитися на свою діяльність збоку, проаналізувати все, вдосконалитися і, або працювати далі, або йти – не соромитися самим і не «годувати» обіцянками людей. Звикання до статусу і посад гальмує розвиток. І це факт. Стара радянська звичка «не йти додому з пустими руками» укорінилася у більшості владних кабінетів, і не дає нашим громадам розвиватися. За роки, проведені в депутатських кріслах, майже всі вони обзавелися рекламними біл-бордами, МАФами, гектарами комунальної землі, або ж просто успішно займаються розвитком власного бізнесу. І все це не важко перевірити.
Саме тому команда «ЗА МАЙБУТНЄ» делегує до місцевих рад ефективних і професійних людей. Ми йдемо працювати, бо звикли бачити результати. Ми йдемо перемагати безвідповідальність та бездіяльність.

Політична реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама