Суспільство

Суд заборонив розповсюджувати книгу про Стуса за позовом Медведчука: видання розкупили за лічені години

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2134

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу народного депутата Віктора Медведчука. За кілька годин після цього книгу розкупили з крамниць, а видавництво оголосило, що зробить додрук.

 

122133478 2652192838377911 2942681295843731876 o

 

Згідно рішення судді Дарницького райсуду Заставенко Марини, з книги "Справа Василя Стуса" мають бути видалені наступні фрази:
“... чи була можливість у Стуса обрати "менше зло". Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»
“...Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання”
“... він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?...”
“...розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) — призначений державою адвокат Медведчук”
“...шістка комуністичної системи Медведчук…”
“Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?”.
До речі, фразу "... син поліцая…" в книзі суд дозволив залишити.

До моменту видалення цих фраз з книги, її заборонили розповсюджувати видавництву Vivat та автору Вахтанг Кіпіані.

 

Видавництво зараз готує апеляція.

Після рішення суду книгу за лічені години розкупили з книгарень. Видавництво вирішило додрукувати новий наклад, поки рішення суду не вступило в силу і вони мають на це право.
Передзамовлення на книгу можна зробити тільки в інтернет-магазині Vivat .

Новий наклад орієнтовно чекаємо 2 листопада. Роздрібна ціна на книгу лишається 260 грн., як і було раніше.

 

 

121692721 3961922133822603 2031622795525307648 o

 

Рішення не поширюється на ті екземпляри, які вже є у бібліотеках чи в когось у власності, повідомляє Громадське.

Нагадаємо, у серпні минулого року народний депутат України від «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук звернувся до суду з проханням заборонити книгу журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» про українського дисидента та поета Стуса. Нам у коментарі політик заявляв, що подав позов проти Кіпіані, бо, на його думку, інформація в книзі не відповідає дійсності.

Медведчук позивався до автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва Vivat і книжкової фабрики «Юнісофт» та вимагав заборонити видання й розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» «у будь-який спосіб на будь-якій території».

У книзі йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса. На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.

Наразі продано майже 20 тисяч примірників книги.

 

Поширюйте

Коментуйте