Суспільство

Держава заборгувала Кропивницькому 18 мільйонів - Райкович

. 3339

Сьогодні, 19 жовтня, під час апаратної наради міський голова Кропивницького Андрій Райкович розповів, що місто має проблеми з комунікацією з Урядом, а також зависло питання фінансування стратегічних речей. Зокрема, мова йде про боротьбу з коронавірусом та підтримку людей після смерчу.

 

borg copy

Райкович заявив, що з міського бюджету матеріально допоможуть постраждалим від урагану 17 жовтня. Близько 210 будинків у мікрорайонах Лелеківка і Балашівка мають пошкоджені дахи, вікна, тощо. Проте, за словами міського голови, поки реакції Кабміну чи держпідтримки немає.

– Всі отримують матеріальну підтримку, але мова йде про міський бюджет. Поки що не зателефонував ні прем’єр міністр і не підняв трубку. Комунікації немає. Ми працюємо з міським бюджетом. Я звернувся до голови облдержадміністрації відносно комунікацій з Офісом Президента та Кабінетом міністрів. У нас є про що говорити, – каже Андрій Райкович.

За його словами, держава заборгувала місту 18 мільйонів гривень на зарплати лікарям.

– Близько 18 мільйонів гривень заборгованість державного бюджету перед міським бюджетом. За те, що ми платимо зарплату і утримуємо медичну сферу. Зарплату платимо з міського бюджету, а це функція держави. Зараз нам би геть не завадили ці 18 мільйонів гривень. І той кредит, з яким ми звертались. Він нам вже не потрібен на тролейбуси і будівництво лікувального корпусу, але з ковід ситуація дуже складна сьогодні, - каже Райкович.

Мова йде про кредит, на 70 мільйонів гривень на термін до 5 років, який місто хотіло спрямувати на підтримку «Теплоенергетика» до початку опалювального сезону: мова йде про плату за розподіл газу і борги за газ, на обладнання для центру легеневої терапії міської лікарні і перший лізинговий платіж для КП «Електротранс» на тролейбуси комбінованого типу. Проте Мінфін не дав міській владі погодження на кредит.

 

– Всі кричать, що друга хвиля нас накриває, тільки реальної допомоги немає, чи хоча б борги місту по субвенції повернули. То було б хоча б щось нормально зроблено. Таких кроків з центру чомусь не видно і нечутно. Ви бачите, що йде саботаж. Я не боюсь цього слова. Втомився говорити на «Ви», повзати перед Кабінетом міністрів і міністром фінансів: «Дай мені, будь ласка, можливість отримати кредитний ресурс. Погодьте мені, будь ласка, пане міністре». Сильно великими панами стали, трошки б до людей опустились, було б краще. Соромно. Мені ці гроші не потрібні на вибори. Я готовий у виборчий фонд гроші перечислити і перечислю на ліквідацію наслідків або лікування людей. Що далі робити будемо? Лікарню добудувати не можемо, це держава повинна будувати цю лікарню, а не ми милостиню просити. Якщо вже мобілізували гроші з міського бюджету, так дайте можливість реалізувати. Нам треба вже сьогодні хворих лікувати з запаленням легень високою технологію правильним обладнанням, а його купити треба, поставити.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама