Суспільство

На Кіровоградщині розглядатимуть проєкти підтримки райлікарень обласним бюджетом?

 Автор: Валерія Жовтун. 3561

Сьогодні, 30 жовтня, під час засідання сесії обласної ради депутатам винесли на голосування питання передачі Маловисківської райлікарні на баланс області. Це міг бути пілотний проєкт з підтримки райлікарень в регіоні, пов’язаних зокрема з адмінреформою. Однак таку пропозицію підтримки ЦРЛ депутати не підтримали.

likar copy copy

Йшлося про передачу Маловисківської центральної райлікарні з балансу Маловисківського району на баланс Кіровоградської області.

Кілька депутатів назвали такий процес пілотним проєктом з підтримки райлікарень в регіоні. І саме Маловисківська ЦРЛ могла стати першою в області. Згодом до процесу могли доєднатися й інші.

Чому це потрібно?

Передача на баланс райлікарні до облбюджету потрібна для збереження лікарні по суті, тобто можливості її фінансової підтримки.

– Якщо ми цього не робимо, то лікарня фактично залишається без фінансування, – каже депутат обласної ради, головний лікар Маловисківської ЦРЛ Костянтин Чурпій. – Обласному бюджету це обійдеться у межах п’яти мільйонів у рік. Якщо хочете, хай це буде пілотний проєкт, але прошу підтримати це питання. Навіть для того, аби ми подивилися наскільки воно реальне і доцільне на одній лікарні.

На думку деяких депутатів, лікарня без передачі на баланс області залишається напризволяще, враховуючи адмінреформу ЦРЛ буде вже належати до іншого району, Новоукраїнського. Нагадаємо, з адмінреформою в області замість 21 району вже буде 4 нових.

Загроза в тому, як озвучили деякі депутати на сесії, лікарі можуть залишитися без зарплат, а мешканці громад втратять можливість отримувати медичні послуги. Проблема може бути в тих райлікарнях, які є на території різних громад, а не у форматі “один район – одна громада”. Наприклад, чотири громади є в Маловисківському районі.

– Вони перші постукали в двері, – каже депутат Андрій Флоря. – Думаю цей пілотний проєкт треба прийняти, а до голів ОТГ тоді треба звертатися, щоб вони давали субвенцію на утримання цієї лікарні в межах району чи території, де вона знаходиться.

Варто зазначити, що Маловисківська ЦРЛ отримує фінансування від НСЗУ за надання медпослуг пацієнтам. Але і в МОЗ визнали після запуску другого етапу медреформи, що фінансування цьогоріч лікарням все-таки не вистачає.

Треба почекати…

На думку голови Кіровоградської ОДА Андрія Назаренка, в питанні Маловисківської ЦРЛ потрібен час на вивчення ситуації. Адже така проблема може стосуватися й інших райлікарень області. За його словами, це питання ліпше вже розглядати після завершення процесу місцевих виборів та оголошення остаточних результатів виборів. Рішення по Маловисківській ЦРЛ, винесене на сесію, пан Назаренко назвав передчасним.

– Хай визначаться, хто буде головами ОТГ, депутатами, а потім вони приймають рішення щодо своєї власності. А ми зараз робимо те, що, на мою думку, є передчасним, тому я прошу вас не підтримувати це рішення, – звернувся до депутатів під час сесії Андрій Назаренко.

В результаті після кількох спроб депутати все-таки і не підтримала зміни стосовно ЦРЛ до проєкту рішення “Про безоплатну передачу майна”.

Загалом з озвучених тез на сесії йдеться про вивчення питання в комплексі ситуації з центральними райлікарнями області. Зокрема, вивчити економічну доцільність. І ймовірно вже розглянуть питання вже на наступному засіданні обласної сесії в новому складі.

 

Поширюйте

Коментуйте