Віктор Янукович скасував сторокову службу в армії

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1093

Як повідомили «Гречці» у прес-службі Президента України, про підписання відповідного указу глава держави повідомив під час зустрічі з жінками - Героями України. «Я сьогодні зранку підписав указ. Вже більше призову не буде. Там все розписано, як будуть звільнюватися в запас солдати строкової служби, і підуть у цьому році останні, і більше не будемо призивати», - сказав він, зауваживши, що набір на строкову службу збережеться лише у внутрішніх військах.
Указом № 562/2013 передбачено не проводити у 2014 році призов до Збройних сил України та інших військових формувань (крім Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України). Зокрема, передбачено призвати на строкову військову службу до Внутрішніх військ МВС придатних за станом здоров'я до військової служби у мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу: у квітні - травні 2014 року; у жовтні - листопаді 2014 року. Відповідно до указу, Кабінет міністрів України має визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу до Внутрішніх військ МВС, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2014 році. Кабінет міністрів, Рада міністрів Криму, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації мають забезпечити виконання заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням у 2014 році чергових призовів громадян України на строкову військову службу до Внутрішніх військ. Згідно з указом, мають бути звільнені в запас із ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці, які призвані на строкову військову службу, мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки спеціаліста або магістра і вислужили встановлені строки строкової військової служби: у січні - лютому 2014 року; у липні - серпні 2014 року. Також мають бути звільнені у квітні - травні 2014 року; у жовтні - листопаді 2014 року інші військовослужбовці, які вислужили встановлені строки строкової військової служби.

Віктор Янукович підкреслив, що нині рівень озброєння української армії, технології, що застосовуються в роботі, досягли того рівня, коли необхідне залучення кращих із кращих фахівців. «Сьогодні в нас таке озброєння, такі військові технології, де потрібен дуже високий професійний рівень… Техніка дуже складна, тому армія зараз має бути професійна», - сказав Президент. На переконання глави держави, до служби у Збройних силах за контрактом мають іти «ті люди, які прагнуть до служби, яких тягне до військової професії».
«Комплектування з’єднань, військових частин та установ ЗСУ здійснюватиметься виключно військовослужбовцями військової служби за контрактом. Водночас громадяни України від 18 до 25 років, які не мають права на звільнення або відстрочку від проходження військової служби, будуть призиватися до внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України у квітні-травні та жовтні-листопаді 2014 року», - пояснив радник Президента генерал-полковник СБУ Ігор Калінін. Радник Президента нагадав, що у вересні 2013 року глава держави підписав «Державну програму реформування та розвитку Збройних сил України на період до 2017 року». За його словами, у Програмі визначено чіткі терміни її виконання, організаційні та кількісні зміни структури і складу Збройних сил, системи управління військами та бойової підготовки, а також необхідне фінансове забезпечення.

Доречно нагадати: створити професійне Українське Військо саме 2013 року обіцяли екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко та екс-Президент Віктор Ющенко. Зокрема, в разі своєї перемоги на президентських виборах і обрання на другий термін Віктор Андрійович брав зобов’язання припинити призов до Збройних сил, починаючи з 2011 року.

Звертаю увагу читачів «Гречки» й на аудиторію, в якій було вперше оголошено нерадісну для наших офіцерів та прапорщиків/мічманів новину (бо ж зі скасуванням призову скорочення в армії та флоті – неминучі…): народна артистка України Ніна Матвієнко, актриса Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки Валерія Заклунна-Мироненко, багаторазова олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова, оператор машинного доїння сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма «Перше травня», пенсіонерка Павлина Шаповаленко та вчителька математики Харківської гімназії №47 Лариса Шитикова. Ці поважні пані, в силу притаманної обережності/«політичної далекоглядності», не наважилися на дискусію з Лідером Держави щодо «підводних каменів», що наявні в щойно підписаному указі й помітні Героям-чоловікам навіть неозброєним оком. Передовсім це стосується збільшення чисельності Внутрішніх військ МВС, - за рахунок вже констатованого скорочення армії. Песимізму додає й «прив’язка» дати появи президентського указу до очікуваних усіма нами Великих Перегонів 2015 року.

Деякі відомі опозиціонери вже поквапились провести аналогію з диктаторськими режимами Латинської Америки та окремих країн повоєнної Європи. Там напередодні чергових президентських виборів теж було заведено підсилювати «жандармську складову»…

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити