Суспільство

Презентували онлайн-виставку мистецьких проєктів «Велюровий кіт»

. 1856

У Кропивницькому художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна презентував роботи учасників бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова.

 b2020 029 5

Робота Андрія Надєждіна

Цьогоріч через ситуацію з коронавірусом бієнале відбувається у віртуальному форматі.

Експозицію віртуальної виставки учасників Першого Бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва (9 листопада) складають 227 творів 55 митців з різних регіонів України. Роботи можна переглянути за посиланням.

Учасниками бієнале стали як відомі професійні художники – народний художник України Михайло Надєждін (м. Кропивницький), заслужені художники України Юрій Кафарський (м. Могилів-Подільський Вінницька обл.), Андрій Надєждін та Сергій Шаповалов (м. Кропивницький), заслужений майстер народної творчості України Олександра Пренко (м. Кропивницький), знакові постаті сучасного українського образотворчого мистецтва живописці Володимир Кабаченко (м. Одеса) та Анатолій Фурлет (м. Чернівці), члени Національних спілок художників та майстрів народного мистецтва України, а також художники-аматори.

Пріоритетними завданнями бієнале є сприяння розвитку самодіяльної та професійної творчості, заснованої на зверненні до народних мистецьких традицій, форм міського та сільського фольклору, виявлення та підтримка талановитих митців, що працюють у мистецьких напрямках наїву та примітивізму.
Необароко, символізм, сюрреалізм, фентезі, декоративізм, реалізм та естетський кітч умовно визначають головні напрямки творчих пошуків художників, твори яких представлені в експозиції виставки учасників бієнале.

– Кожен з митців намагається розвивати власну художню ідею, виходячи за межі будь-яких стильових ознак та загально прийнятих художніх штампів. Виставка яскраво демонструє, що свобода мистецького вибору і прагнення до його практичного втілення є головною ознакою сучасного українського образотворчого мистецтва, – зазначають організатори.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама