Суспільство

На Кіровоградщині анонсували подорожчання хліба

 Автор: Валерія Жовтун. 4467

Через здорожчання пшениці, цукру, соняшникової олії та інших інгредієнтів для виробництва хліба, а також сезонний ріст вартості енергоносіїв та збільшення мінімальної зарплати, виробники мають намір підвищити ціни на хліб у регіоні.

 hlib copy

Про це повідомляє Кіровоградська облдержадміністрація з посиланням на директорку департаменту агропромислового розвитку ОДА Марію Чорну.

«Підприємства з виробництва хліба та хлібобулочних виробів мають підстави для підвищення цін на 10-15%. Ми налагодили конструктивний діалог із виробниками. Вони запевнили, що максимально стримуватимуть ціни на найпопулярніші соціальні сорти хліба, – зазначила Марія Чорна і додала, що наразі є домовленість про підвищення цін не більше, ніж на 5%. – За 9 місяців 2020 року виробництво хліба та хлібобулочних виробів в області склало близько 7,4 тисячі тонн, а це 103,4% до відповідного періоду минулого року. Починаючи з серпня 2020 року, темпи виробництва продукції уповільнилися».

За її словами, внаслідок несприятливих погодно-кліматичних умов, цьогоріч в області є зниження врожайності зернових культур, соняшнику, цукрових буряків, а відтак ріст цін на пшеницю – на 53-58% у порівнянні з минулим роком.

«Борошно подорожчало на 45-50 %, а це 50-52% собівартості хліба. Олія та цукор – на 40-43%», – розповіла Марія Чорна і зазначила, що карантинні заходи безпеки, пов'язані з пандемією COVID-19, також призвели до додаткових витрат.

 

Поширюйте

Коментуйте