Суспільство

Завершили розслідування у справі ексголови Кіровоградської ОДА

. 2449

Розслідування фактів отримання хабаря підозрюваними: головою Кіровоградської облдержадміністрації Андрієм Балонем та посадовцем ОДА Сергієм Шевченком завершене.

 rozslidyvannya

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

11 листопада НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрили підозрюваним, голові ОДА та його пособнику, матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Дії обох підозрюваних кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Як встановило слідство, навесні 2020 року у голови ОДА виник злочинний умисел з отримання неправомірної вигоди від керівника Держпродспоживслужби в області. До реалізації задуму посадовець залучив як пособника начальника патронатної служби ОДА Сергія Шевченка. Він і озвучив вимогу: 110 тис. грн неправомірної вигоди щомісяця. В іншому ж разі керівнику Держпродспоживслужби обіцяли перешкоди у його діяльності, зокрема, буде ініційоване питання про відповідність займаній посаді.

Згодом, підозрювані свої вимоги збільшили, зажадавши отримувати щомісяця 15% від офіційного обороту держструктур, що перебували у підпорядкуванні головного управління органу виконавчої влади. З огляду на показники попередніх періодів, йшлося про суму близько 1,8 млн грн.

За умовами «угоди», кошти мали передавати траншами. Перший транш у розмірі 100 тис. грн передали на початку червня 2020 року, що задокументовано в межах досудового розслідування. Після отримання другого траншу у 250 тис. грн голову та посадовця ОДА викрили та затримали.

Під час слідчих дій за місцем роботи та проживання підозрюваних вилучили великі обсяги готівки невідомого походження. На вилучені понад 4,5 млн грн, 320 тис. дол. США, 24 тис. євро накладено арешт.

Нагадаємо, відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама