Суспільство

П’ятьох виробників оштрафували за фальсифіковане масло

. 3768

Держпродспоживслужба України, в тому числі управління на Кіровоградщині, виявила виробників молочної продукції, які видавали рослинно-молочну суміш за вершкове масло. 

 

maslo

Як повідомили на сайті відомства, здійснили масштабне дослідження масла солодковершкового щодо наявності фальсифікованої продукції.

У деяких випадках вміст немолочних продуктів та рослинних жирів сягав 90-100%. Окрім продажу в магазинах та на оптових ринках, ця продукція постачалась до шкіл, дитсадків, інтернатів та лікарень.

Відповідно до Держстандарту ДСТУ 4399:2005 масло повинно містити в своєму складі лише молочний жир. Будь-які інші домішки (наприклад, рослинний жир) одразу позбавляють продукт назви «вершкове масло».

За результатами досліджень зразків солодковершкового масла Антимонопольний комітет України прийняв рішення оштрафувати виробників:

  •  ТОВ«Богодухівський молзавод» (Харківська обл.) – 20,6 млн грн
  •  ТОВ«Малороганський молочний завод» (Харківська обл.) – 4,4 млн грн
  •  ТОВ«Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.) – 3,6 млн грн
  •  ПП«Сімол» (Київська обл.) – 1 млн грн

Тижнем раніше тимчасова колегія комітету прийняла рішення стосовно ТОВ «Інтер-Мол» (м. Дніпро), яке вчиняло аналогічні дії. Цій компанії доведеться сплатити 968 тис. грн до державного бюджету.

Нагадаємо, у трьох школах на Кіровоградщині вилучили фальсифіковане масло.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама