Суспільство

На Кіровоградщині теплопостачальне підприємство має сплатити мільйонний штраф

. 2785

«Світловодськпобут» має сплатити 1,2 млн грн штрафу та припинити нараховувати плату споживачам, які не отримують його послуг, повідомляють в Антимонопольному комітеті України.

500grn

Тимчасова адміністративна колегія АМКУ прийняла рішення накласти штраф у розмірі 1 192 689 грн на СП ТОВ «Світловодськпобут» за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді нараховування 100% плати за послуги з центрального опалення споживачам, які відключені від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення та не отримували ці послуги. Також підприємство зобов’язане у двомісячний строк припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Йдеться про те, що «Світловодськпобут» надавало споживачам неякісні послуги з опалення, про що свідчать численні скарги, які надходили протягом 2017-2019 років як до Адміністрації Президента України, народних депутатів, так і органів Антимонопольного комітету України. Нагадаємо, восени 2019-го Світловодськ залишився без тепла.

– Споживачі вимушені були шукати інші джерела теплової енергії для опалення своїх помешкань. Користуючись своїм правом на відмову від отримання послуг з центрального опалення та вільний вибір джерела теплової енергії, споживачі зверталися до місцевої влади за отриманням дозволів на відключення своїх квартир від мереж централізованого опалення та встановлення індивідуального (автономного) опалення, – йдеться в повідомленні.

Комітет встановив, що «Світловодськпобут» не враховувало факти відключення квартир споживачів від мереж централізованого опалення і заяви споживачів на розірвання/перегляд договорів, зняття їх з абонентського обліку. Підприємство продовжувало нараховувати 100% плату за послуги з центрального опалення мешканцям, які відключені від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення та не отримували ці послуги.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама