Суспільство

Олександрійські медики з переплатою закупились респіраторами у фірми дружини депутата облради

 Автор: Валерія Жовтун. 3603

Олександрійська центральна міська лікарня замовила у ТОВ «Астор медікал» респіраторів чотирьох типів на 120 тисяч гривень. Закупівлю провели за так званою коронавірусною процедурою, тобто без конкурентних торгів.

respirator

Відповідно до специфікації медики отримають 500 респіраторів з рівнем захисту FFP2 без клапана по 34 грн/шт., 1000 респіраторів FFP2 з клапаном по 36,5 грн/шт., 500 респіраторів FF3 без клапана по 43 грн/шт. і 1000 респіраторів FFP3 з клапаном по 46 грн/шт. Весь товар підрядник має поставити до 1 грудня.
Варто зауважити, в системі ProZorro присутні безліч тендерів в яких аналогічний товар в той же період придбано за суттєво нижчими цінами. В середньому ринкова ціна на респіратори є нижчою на 10-15% від олександрійського контракту, однак є й дешевші пропозиції. Для прикладу Маловисківський центр первинної медико-санітарної допомоги замовив респіратори FFP2 без клапана по 14,9 грн/шт., а Хмельницька центральна райлікарня за респіратори FFP2 з клапаном віддає по 32 гривні за штуку. Вільшанському районному центру медико-санітарної допомоги вдалось підписати контракт на постачання респіраторів FF3 з клапаном по 24,9 грн/шт. Насамкінець Нововолинський ЦПМСД згідно з підписаним договором купив партію респіраторів FFP3 без клапана по 32 гривні за одиницю.

Враховуючи вище вказані ціни Олександрійська центральна міська лікарня могла б зекономити більш ніж чверть від витраченого – близько 36 тисяч гривень.

Це вже не перший досвід співпраці олександрійського медзакладу та ТОВ «Астор медікал». Починаючи з жовтня між сторонами було підписано чотири договори на загальну суму 2,12 млн грн. Крім респіраторів приватники постачатимуть медикам таблетовану сіль для пом'якшення води, розчини для дезінфекції гемодіалізних апаратів та власне апаратуру і витратні матеріали для діалізаторів. Крім вже згаданої олександрійської лікарні на території Кіровоградської області фірма має бюджетні замовлення з Кропивницькою міською лікарнею №2 ім. Святої Анни, обласним клінічним кардіологічним центром та міською лікарнею швидкої медичної допомоги.

Що ж до самого підрядника, то ТОВ «Астор медікал», попри те що було засноване лише в січні 2020 року, вже встигло отримати по Україні 49 замовлень та підписати контрактів на суму 73,19 млн грн. Попри місце реєстрації – Київ, власником фірми вказана Вікторія Шевчук, з пропискою у селищі Соколівському, поблизу Кропивницького. Пані Шевчук є дружиною депутата Кіровоградської облради, завідувача хірургічним гастроентерологічним відділенням Кіровоградської обласної лікарні Олександра Шевчука, який заодно є й директором ТОВ «Астор медікал».

Павло Лісниченко

 

Поширюйте

Коментуйте