Суспільство

Питання оздоровлення радіоактивної території в Кропивницькому обговорять з міжнародними експертами

 Автор: Валерія Жовтун. 2105

Питання оздоровлення “Веселівського родовища” від радіоактивних відходів на території Кропивницького розглянуть цього тижня на онлайн-конференції за участі міжнародних фахівців.

 mog 1

Про це сьогодні, 17 листопада, розповів під час брифінгу начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради Кропивницького Сергій Коваленко.

– Ми планували продовжити дослідження родовища ще навесні. Однак ситуація з коронавірусом внесла корективи у наші дії, – зазначив Сергій Коваленко. – Через карантинні заходи і досі ми не можемо розпочати дослідницьку і локалізаційну роботу на родовищі. Ми шукаємо шляхи і можливості, оскільки ні державний, ні міський бюджет не можуть дозволити собі вкладення в десятки мільйонів з наступною рекультивацією території. Ми вийшли на консорціум Швеція-Норвегія, який нам обіцяє надати супровід у визначенні небезпеки цього історичного місця захоронення.

За словами пана Коваленка, 19 листопада о 10:00 має відбутися міжнародна онлайн-конференція з розгляду цього питання з представниками Швеції і Норвегії.

Нагадаємо, влітку 2017-го розрили могильник радіоактивних відходів в районі глиняного кар’єру “Веселівське родовище”.

Фото з архіву "Гречки"

 

Поширюйте

Коментуйте