Суспільство

З радіоактивними відходами під Кропивницьким боротиметься фірма зі Швеції

. 2197

 

19 листопада, у міській раді Кропивницького відбулася перша міжнародна онлайн нарада з питання реабілітації майданчика захоронення відходів дезактивації “Веселівське родовище”, повідомляє пресслужба міськради.

 

mog 3

Нагадаємо, зона захоронення радіоактивних відходів там утворилась ще у 1988 році. Тут зберігаються 224 контейнери з рівнем радіації до 300 мкР. Три року тому чорні металісти з допомогою екскаватора почали його розкопки. Міська влада незаконні роботи припинила. До робіт терміново залучили фахівців ДП “Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки”.

- До сьогоднішнього дня міська рада проводила роботу з пошуку джерел фінансування, щоб привести територію в безпечний стан, - повідомив секретар міськради Андрій Табалов. - Звернення до Кабміну не дало результату, а потенційні інвестори бояться тут працювати. Ми до цього часу не отримали навіть наукових рекомендацій для прийняття вірного технологічного рішення про поводження з аварійними радіоактивними відходами. А такі рішення мали б бути, згідно з протоколами робочих нарад.

Варіант, як бути з родовищем, запропонував представник AFRY Group (Швеція) Родольфо Авіла. Він запропонував проєкт реабілітації “Веселівського родовища”. Розрахована програма на два роки реалізації. Протягом першого - збиратимуть інформацію, оцінюватимуть ризики, розроблятимуть програму моніторингу, виконають попередній аналіз варіантів реабілітації. Другий рік роботи займе вибір оптимального варіанту реабілітації і розробка технічного рішення.

- Мета цього проєкту - зробити родовище радіологічно безпечним, - повідомив Родольфо Авіла. - Поточний його стан не відповідає національним і міжнародним стандартам безпеки для зберігання та захоронення радіоактивних відходів. Ми розуміємо, що міській владі Кропивницького не вистачає ресурсів, необхідних для виконання такої роботи, тому й пропонуємо співпрацю.

На реалізацію потрібного громаді проєкту міська влада Кропивницького дала згоду. Результатом домовленостей під час наради стане підписання угоди між сторонами співпраці і реалізація проєкту стартує. За його виконання візьмуться вже в перші місяці 2021 року. Розпочнуть зі збору та обробки необхідної інформації.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама