Суспільство

Як на Кіровоградщині проведуть повторні вибори під час карантину вихідного дня

 Автор: Ірина Маслюкова. 1749

22-го листопада у Кіровоградській області відбудеться повторне голосування з виборів депутатів до Пантаївської та Вільшанської селищних рад. Також виборці Смолінської громади обиратимуть депутатів селищної ради.

 

vuboru

Як повідомили в пресслужбі Центральної виборчої комісії, попри те, що нещодавно Уряд впровадив карантин вихідного дня, на організацію та проведення самих виборів обмеження не поширюються, 

Люди не обмежені в можливості реалізації свого конституційного права. Тобто, вони мають чітко усвідомлювати: навіть в запровадженні карантину вихідного дня, забезпечення голосування буде відбуватись відповідно до положень Виборчого кодексу, але з певними обмеженнями, які існують на сьогодні, – каже член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий.

Правила безпеки на виборчій дільниці будуть подібні до тих, що були впроваджені під час першого туру 25 жовтня. А саме: 

  •  при вході на дільницю вимірюватимуть температуру;
  •  при вході та у самому приміщенні для голосування буде нанесена розмітка, яка вказуватиме на дотримання дистанції;
  •  усі учасники виборчого процесу мають бути в масках;
  •  будуть встановлені дезінфікуючі засоби для рук;
  •  будуть наявні окремі кабіни для голосування для людей, що мають ознаки респіраторних захворювань.

У ЦВК не виключають те, що явка 22 листопада може бути нижчою, ніж була 25 жовтня. Зокрема, і через карантин вихідного дня.

В окремих громадах вже відбулося повторне голосування і по динаміці помітно, що кількість виборців, які прийшли на виборчі дільниці, зменшується, – зазначив Сергій Постівий.

У Глодоській, Мар’янівській, Рівнянській сільських радах Кіровоградської області призначені повторні вибори, але дати ще не визначені. Повторне голосування та повторні вибори призначаються територіальною виборчою комісією.  

 

Поширюйте

Коментуйте