Суспільство

На Кіровоградщині розпочали передачу сільськогосподарських земель громадам (ФОТО)

. 2496

26 листопада на Кіровоградщині розпочали передачу земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, з державної у комунальну власності ОТГ.

 

zemlnidilanku

Як повідомили у Головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області, сьогодні землі передали чотирьом об’єднаним територіальним громадам.

Голова Гурівської сільської ОТГ Анатолій Склярчук, Дмитрівської Наталія Стиркуль, Первозванівської Прасковія Мудрак, Маловисківської міської Юрій Гульдас та начальниця Держгеокадастру області Оксана Панчук підписали акти приймання-передачі земель загальною площею понад 12 тисяч га.

Земельні ділянки у комунальну власність отримали:

  • Гурівська ОТГ - 8713,7138 га,
  • Дмитрівська ОТГ - 2267,1387 га,
  • Первозванівська ОТГ - 271,9485 га,
  • Маловисківська ОТГ - 844,4499 га.

Нагадаємо, у 2018-2019 роках держава віддала громадам 1,7 млн га угідь. Сьогодні влада планує передати до комунальної власності ще понад 2 млн га сільськогосподарських земель і таким чином завершити реформу децентралізації.

Так усередині жовтня Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо «прискорення реформ у сфері земельних відносин». Йдеться про передачу 2 мільйони гектар сільськогосподарських угідь у розпорядження об’єднаних територіальних громад.

Після місцевих виборів, 26 жовтня, новостворені громади отримають сільськогосподарські землі в комунальну власність. Вони зможуть розпоряджатись землею на свій розсуд, використовуючи кошти на місцеві потреби.

До кінця року у комунальну власність ОТГ Кіровоградщини планують передати близько 140 тисяч гектарів земель сільгосппризначення.

112

113

114

111

Поширюйте

Коментуйте


Реклама