Суспільство

Жителів Кіровоградщини закликали вшанувати жертв Голодомору та запалити свічку пам'яті

 Автор: Ірина Маслюкова. 4173

До 87-х роковин Голодомору в Україні, жертв якого вшановують цьогоріч 28 листопада, жителів Кіровоградщини закликають запали свічку пам’яті.

 

svichka

Український інститут національної пам'яті закликає долучитися до акції «Запали Свічку пам'яті» та вшанувати пам’ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою. 28 листопада, після 16:00 засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодом українців.

Важко знайти іншу таку тему, де питання пам’яті та прав людини так тісно переплітаються як у випадках із вчиненням тоталітарними режимами геноциду. Саме тому пам’ять про Голодомор для українського суспільства це не тільки питання співчуття, жалю і смутку за жертвами комунізму, але і справа принципу, мірило справедливості та критерій людяності. Ми розповідаємо сімейні історії про штучний голод, передаємо у музеї предмети тієї епохи, а також запалюємо свічку на вікні - у такий спосіб пригадування стає живим процесом, проявом небайдужості та належного вшанування борців та мучеників, – зазначив голова Українського Інституту національної пам'яті Антон Дробович.

Цього року масових заходів не планують. Відзначити День пам’яті жертв Голодомору можна долучившись до творення Музею Голодомору. На платформі zernapravdy.org можна зробити пожертву.

Благодійний внесок буде спрямований на створення майбутнього цілісного музею. Водночас він є символічним вшануванням кожної жертви геноциду. Імена жертв проступатимуть на зернинах, кожна з яких є неповторною, як мільйони людських життів, обірваних 1932-1933 років.

Довідково: Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього” та Закону України “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні” від 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані.

 

Поширюйте

Коментуйте