Суспільство

Кіровоградщина: син бореться за арешт обвинуваченого у вбивстві мами

 Автор: Валерія Жовтун. 2179

Не маючи матеріалів кримінального провадження Кіровоградський районний суд змінив обвинуваченому у вбивстві запобіжний захід тримання під вартою на цілодобовий арешт. Адвокат потерпілого – сина вбитої 69-річної жінки з Вільшанського району не розуміє таких дій суду й вважає їх передчасними.

aresht

Злочин стався у вересні 2018-го в селі Добрянка Вільшанського району. У судових матеріалах йдеться про те, що 18-річний односельчанин, вночі скоїв напад на 69-річну жінку, яка проживала сама проживає одна і в себе вдома неофіційно продавала харчі, алкоголь, сигарети. Аби пограбувати жінку він бив по голові, від яких вона і померла. Грабіжник же виніс з оселі жінки дві пачки сигарет, упаковку петард, палку ковбаси та 541 гривню.

Натомість сторона захисту хлопця каже, що він вчинив крадіжку майна, коли жінка вже була мертва.
Справу розглядав Ульяновський районний суд.

В результаті суд першої інстанції визнав хлопця винним у крадіжці, але невинуватим в умисному вбивстві. Адвокат потерпілих подав апеляцію.

Кропивницький апеляційний суд рішення першої інстанції скасував і призначив новий розгляд. Колегія суддів дійшла до такого рішення вважаючи, що районний суд не дав об’єктивної оцінки доказам та не врахував покази свідків та висновки експертиз.

– Апеляція зазначила і це дуже важливо, що не всі докази були взяті до уваги судом першої інстанції і їх треба врахувати та взяти до уваги. Крім того, сказано, що в разі обвинувального вироку, врахувати позицію потерпілого щодо покарання, – каже адвокат Євген Вишня.

Крім того, апеляційний суд визнав безпідставним, необґрунтованим і не задовольнив клопотання адвоката обвинуваченого про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт.

Однак уже 4 листопада колегія суддів Кіровоградського районного суду області все-таки змінила запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт до 4 січня 2021 року.

– Увесь час досудового слідства підозрюваний мав запобіжний захід тримання в СІЗО. Весь цей час, враховуючи тяжкість обвинувачення – стаття 115 – вбивство, він був під вартою. Зараз справа слухається в Кіровоградському районному суді, – каже адвокат потерпілого Євген Вишня. – Ця колегія суддів, також обрала і продовжила йому утримання в слідчому ізоляторі. На певній стадії сталася зовсім незрозуміла ситуація, коли Кіровоградський районний суд вирішив змінити йому запобіжний захід. Я, як адвокат з двадцятирічним стажем, не можу зрозуміти цю дію суду, тому що прокурор взагалі матеріали кримінального провадження не надав суду. Тому він їх не бачив, не вивчав, не може давати оцінку тим доказам, які є в матеріалах кримінального провадження. Крім того, навіть не всі свідки були допитані в судовому засіданні.

На такій стадії це передчасно і взагалі суперечить позиції апеляційного суду, вважає Євген Вишня.

За словами адвоката, на ідентичне прохання прокурора про продовження тримання під вартою, яке попередньо кілька разів задовольнялося судом, у цьому випадку суд послався на права людини та загальну практику європейського суду.

Наступне судове засідання в Кіровському районному суді призначене на 10 грудня о 16:00. За словами адвоката, на це судове засідання вже готують відвід суду і скарги до Вищої ради правосуддя на дії суддів.

 

Поширюйте

Коментуйте