Суспільство

У Кропивницькому встановили вогняні бочки до річниці подій на Майдані (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 3111

Сьогодні на площі Героїв Майдану громадська організація “Бойове братерство” встановила вогняні бочки на честь сьомої річниці подій на Майдані.

boch 4

Вогняні бочки – один з символів Майдану. Біля таких бочок грілися, спілкувалися учасники тих подій.

Саме в ніч на 30 листопада 2013-го стався силовий розгін “Беркутом” беззбройних студентів - учасників Євромайдану в столиці, які протестували проти рішення уряду зупинити підготовку до Угоди про асоціацію з Євросоюзом. А вже наступного дня, 1 грудня, на головний майдан країни вийшли, за різними підрахунками від 500 тисяч до мільйона людей, аби захистити свою гідність і права. Після трьох місяців протестів тодішній президент України Віктор Янукович, розграбуваdши державні рахунки, втік до Росії. У лютому відбулись найактивніші протистояння, коли в Києві загинуло близько сотні людей, яких зараз називаємо Небесною Сотнею.

"Cім років тому відбувся розгін Майдану. Особисто для мене це початок Майдану. Не 21 листопада День гідності і свободи, а сьогодні, коли розігнали і побили студентів. На знак пам'яті, ми вирішили зробити таку інсталяцію, бо бочки, вогонь - це символ Майдану", - сказав Олег Кокуленко, представник ГО "Бойове братерство".

boch 1

boch 2

boch 1

boch 4

Акція відбувалась близько години.
На місці подій була поліція, але акції не перешкоджала. Як кажуть організатори, поставились з розумінням.

На акції було мало людей. Олег Кокуленко каже, що спеціально не анонсували подію заздалегіть через епідемію коронавірусу.

Нагадаємо, події на Майдані в столиці розгорнулися в листопаді 2013 року. Щорічно, починаючи з 2014-го року, в Україні 21 листопада – День Гідності та Свободи.

 

Поширюйте

Коментуйте