Суспільство

На Кіровоградщині передали сільськогосподарські землі ще п’ятьом громадам

 Автор: Ірина Маслюкова. 3554

На Кіровоградщині вже передали 21,6 тисяч гектар земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну.

 

zemlia

Як повідомили у Головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області, 4 грудня провели чергову передачу земель.

Андрій Флоря голова Мар`янівської громади, Микола Мазур Смолінської, Андрій Коломійцев Приютівської, Олексій Приподобний Піщанобрідської, Олександр Маслюков Компаніївської та Оксана Панчук, начальниця управління Держгеокадастру в області, підписали акти приймання-передачі земель загальною площею понад 9,5 тисяч га.

Земельні ділянки у комунальну власність отримали: 

  • Мар`янівська - 550,60 га,
  • Смолінська - 1225,00 га,
  • Приютівська - 2936,8767 га,
  • Піщанобрідська ОТГ - 862,8925 га,
  • Компаніївська ОТГ - 3926,1415 га.

26 листопада чотирьом громадам передали у комунальну власність 12,1 тисячі га угідь.

Нагадаємо, у 2018-2019 роках держава віддала громадам 1,7 млн га угідь. Сьогодні влада планує передати до комунальної власності ще понад 2 млн га сільськогосподарських земель і таким чином завершити реформу децентралізації.

Так усередині жовтня Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо «прискорення реформ у сфері земельних відносин». Йдеться про передачу 2 мільйони гектар сільськогосподарських угідь у розпорядження об’єднаних територіальних громад.
Після місцевих виборів, 26 жовтня, новостворені громади отримають сільськогосподарські землі в комунальну власність. Вони зможуть розпоряджатись землею на свій розсуд, використовуючи кошти на місцеві потреби.

До кінця року у комунальну власність ОТГ Кіровоградщини планують передати близько 140 тисяч гектарів земель сільгосппризначення.

 

Поширюйте

Коментуйте