Суспільство

У Міненерго вирішуватимуть, як далі працюватимуть уранові шахти на Кіровоградщині

 Автор: Ірина Маслюкова. 2052

Міністерство енергетики напрацьовує проєкти рішень для врегулювання питань подальшої роботи державного підприємства «Східно гірничого-збагачувального комбінату».

 

130822812 3627622273960689 2700948730762393046 o

Нагадаємо, на Кіровоградщині зупинили роботу три шахти з видобутку урану. Це пов’язано з єдиним покупцем урану – НАЕК «Енергоатомом», компанія заборгувала ДП «СхідГЗК» 137 мільйонів гривень.

Як повідомили у Міненерго, під головуванням заступника Міністра Максима Немчинова провели нараду за участю в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, в.о. генерального директора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Антона Бендика, представників галузевої профспілки, народних депутатів та фахівців Міненерго.

Розглянули низку питань виконання угод щодо виробництва та постачання уранового концентрату, подальшого сталого функціонування ДП «СхідГЗК».

Максим Немчинов закликав представників державних підприємств до напрацювання пропозицій рішень, які б дозволили виконати зобов’язання сторін, а також зберегти уранове виробництво в Україні.

«Завдання держави – допомогти забезпечити беззбиткову діяльність обох державних підприємств. Водночас завдання підприємств – чітко дотримуватися виконання завдань в рамках укладеної угоди. При цьому мають бути рівні умови і постачання уранового концентрату, і оплати», - зазначив Максим Немчинов.

Також запропонував розробити декілька варіантів законодавчих рішень та подати на розгляд Уряду та профільного Комітету Верховної Ради.

Сторони представили своє бачення врегулювання питань з урахуванням собівартості виробництва уранового концентрату, потреби коштів для запуску циклу виробництва, можливостей виконання зобов’язань за кредитними угодами та заборгованості на енергоринку, зокрема, боргів перед НАЕК «Енергоатом».

Підприємства налаштовані на виконання зобов’язань в рамках угоди та подальшу співпрацю за умов підтримки з боку держави та врегулювання низки питань заборгованості на енергоринку. Також наразі є актуальним опрацювання питання щодо розгляду проєкту рішення про об’єднання підприємств, що автоматично повинно зняти такого типу проблеми в рамках функціонування єдиного майнового комплексу. Проте реалізація об’єднання двох підприємств потребує виконання детального фінансового аналізу доцільності виконання такої реорганізації та врахування обмежень, пов’язаних з діючими зобов’язаннями обох компаній, – йдеться в повідомленні.

Довідково: СхідГЗК входить до десяти найбільших виробників урану (2% від світового видобутку) і є єдиним в Україні підприємством, яке забезпечує видобуток уранової руди і виробництво уранового оксидного концентрату (УОК) та забезпечує до 40% потреб в урановій сировині для фабрикації паливних збірок для потреб українських атомних станцій.

 

Поширюйте

Коментуйте