Суспільство

Під Кабміном та Офісом Президента протестують шахтарі з Кіровоградщини (ФОТО, ВІДЕО)

. 6060

Сьогодні, 9 грудня, під стінами Кабінету міністрів та Офісом Президента протестують працівники державного підприємства «Східно гірничого-збагачувального комбінату». Шахтарі з Кіровоградщини вимагають погасити заборгованість з виплати зарплати та якнайшвидше відновити повноцінну роботу підприємства.

 

130855045 2804527179819415 6353917496031219216 o

Нагадаємо, на Кіровоградщині зупинили роботу три шахти з видобутку урану державного підприємства «Схід ГЗК». Через брак коштів вивели в простій до 14 грудня Смолінську, Новокостянтинівську, Інгульську шахти та зупинили роботу у Жовтих Водах.

Це пов’язано з єдиним покупцем урану – НАЕК «Енергоатомом», компанія заборгувала ДП «СхідГЗК» 137 мільйонів гривень.

Як повідомив у фейсбуці голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, протестувальники передали резолюцію з вимогами до Кабміну.

Зараз акція протесту продовжується біля Офісу Президента.

За словами Дмитра Бондарєва, голови незалежної профспілки гірників Інгульської шахти, простій призведе до банкрутства підприємства на початку 2021 року, а також до екологічного лиха в центрі країни, де знаходяться три урановидобувні шахти.

Зараз на шахтах проводиться лише відкачка вод. Проте на цьому тижні планують відключити електроенергію на підприємстві. Борг за газ та електроенергію близько 73 мільйонів гривень. Якщо не заплатять борги з електроенергії, буде екологічна катастрофа. Шахтні води піднімуться до рівня ґрунтових. Шахти будуть затоплені. Таким чином вода у шахті з радіонуклідами може заразити води у місті, повітря, ґрунт.

Ми просимо та вимагаємо владу звернути на це увагу і якнайшвидше вирішити питання, щоб ДП «Схід ГЗК» відновило свою працездатність та фінансову спроможність для подальшої роботи, – каже Дмитро Бондарєв.

Нагадаємо, вчора відбулась нарада у Міненерго під головуванням заступника Міністра Максима Немчинова за участю в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, в.о. генерального директора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Антона Бендика, представників галузевої профспілки, народних депутатів та фахівців Міненерго.

Директор «Енергоатому» повідомив, що коштів у них немає і борг, який є на сьогодні вони не можуть виплатити згідно графіками платежів, які погодженні з Схід ГЗК, – повідомив Дмитро Бондарєв.

Фото: Незалежна профспілка гірників України

Поширюйте

Коментуйте


Реклама