Суспільство

Мінрегіон ініціює відновлення архітектурно-будівельного контролю на місцях

 Автор: Ірина Маслюкова. 1443

Міністерство розвитку громад і територій ініціює відновлення дії Постанови КМУ № 553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Проєкт постанови буде розглянуть вже на найближчому черговому засіданні Уряду.

bud

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства.

Через відсутність держконтролю, зокрема, зі сторони органів місцевого самоврядування, в українських містах виник будівельний колапс. Оскільки місцева влада жодним чином не може вплинути на самочинне будівництво, це вже призводить до трагічних наслідків. Ми всі чудово пам’ятаємо інцидент в Одесі, де обвалилася частина житлового будинку, пам’ятки архітектури, внаслідок незаконних робіт забудовника з демонтажу будівлі, що розташована поруч. Така ситуація, на жаль, відбувається по всій країні, – пояснив таке рішення Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов.

За його словами, лише впродовж останнього місяця зафіксовано понад 70 звернень від органів місцевого самоврядування щодо незаконних забудов, які з’явилися в містах з березня цього року. Основна їхня скарга, що вони ніяк не можуть вплинути на недобросовісних забудовників.

Відновлення повноважень місцевим органам влади здійснювати архітектурно-будівельний контроль, дозволить зупинити незаконне будівництво на місцях. А також здійснювати планові та позапланові перевірки, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у Кропивницькому деякі балкони історичних будівель наскільки у аварійному стані, що під ними просто небезпечно проходити повз.

 

Поширюйте

Коментуйте